Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Змінено характеристики об’єкта реєстрації нерухомого майна

20 Тра о 16:18
31
Змінено характеристики об’єкта реєстрації нерухомого майна
A A A

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» було змінено процедури державної реєстрації прав на нерухоме майно. Про це повідомили в Центрі надання адміністративних послуг міста Чернівці. Так, з 16 січня 2020 року пунктом 11 згаданого Закону визначено: «Зміна ідентифікаційних даних суб’єкта речового права, обтяження речового права та/або зміна характеристик об’єкта нерухомого майна не впливають на дії особи, спрямовані на набуття, змін у або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Зміни характеристик об’єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, вносяться під час проведення державної реєстрації права власності на такий об’єкт у результаті вчинення дій, спрямованих на набуття, зміну або припинення речових прав”. Реконструкція — перебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об’єкта, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності). Реконструкція відноситься до будівельних робіт.

Отже, реконструкція є змінами характеристик об’єкта нерухомого майна, які вже будуть внесені під час проведення державної реєстрації права власності на такий об’єкт у результаті вчинення дій, спрямованих на набуття, зміну або припинення речових прав нотаріусом при вчиненні майбутніх нотаріальних дій.

Також, аналогічно до ситуації з реконструкцією об’єктів нерухомого майна, не підлягає також державній реєстрації  державному реєстрі речових прав на нерухоме майно  і зміна цільового призначення земельної ділянки. Фактично, після зміни цільового призначення в особи буде на руках правовстановлюючий документ, де буде зазначено неіснуюче цільове призначення.

Враховуючи вище викладену інформацію особі-власнику слід знати, що якщо в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень запис про реєстрацію об’єкта реєстрації вже внесено, то при зміні його технічних характеристик (наприклад: зміна цільового призначення, зміна адреси, зміна площі, добудова приміщень до основного об’єкта нерухомого майна) –  зміни в реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна не вносяться, і така заява не реєструється (лише у випадках допущення  технічної помилки реєстратора).

Якщо Ваше майно знаходиться у Чернівецькій області, тоді за консультацією по реєстрації речових прав на нерухоме майно можна звернутись в:

  • Центр надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради (вул. Героїв Майдану, 7 (1-й поверх), тел. 50-90-72, 50-90-73, 50-90-74, вул. І. Підкови, 2 тел.56-05-40)
  • Відділ з державної реєстрації речових права на нерухоме майно юридичного управління (вул. Героїв Майдану, 7 (2-й поверх), тел. 58-43-44, 58-43-45)
  • Приватні та державні нотаріуси Чернівецького міського нотаріального округу.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter