Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

З’єднати Чернівці з Харковом, Ужгородом, Миколаєвом і не тільки: у міськраді обговорили шляхи покращення залізничного сполучення міста

17 Лют о 17:08
98
A A A

Ініціативна група “Потяг на Чернівці” представила сьогодні, 17 лютого 2021 року, свої пропозиції щодо покращення залізничного сполучення міста.

Активісти зазначають, що наразі з Чернівців курсують потяги лише у напрямку Львова, Києва та Одеси. Це суттєво впливає на туристичну галузь, тому що немає прямого сполучення з найбільшими обласними центрами країни. Для розв’язання цієї проблеми у Чернівцях кілька місяців тому була утворена ініціативна група “Потяг на Чернівці”, до якої увійшли:

Артем Жук — громадський активіст, депутат Чернівецької районної ради;

Богдан Старик — координатор напрямку “Безпечні вулиці” ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”;

Олександр Рудоманов — співзасновник ініціативи “Потяг на Маріуполь” ексменеджер УЗ з покращення обслуговування пасажирів;

Христина Морозова, громадська діячка, співзасновниця ініціативи “Потяг на Маріуполь”.

Сьогодні активісти представили свої пропозиції щодо покращення сполучення. Зокрема, пропонують продовжити курсування групи вагонів потягу “Миколаїв – Рахів” від станції Івано-Франківськ до станції Чернівці. Це з’єднає Буковину з Кривим Рогом, Миколаєвом та Херсоном, спростить подорожуючим дорогу до курортів Чорного моря.

Маршрут потягу “Івано-Франківськ – Костянтинівка” пропонують продовжити до Чернівців та змінити його графік так, аби пасажири прибували до Києва не посеред ночі. Окрім того, це сполучення дозволить з’єднати Чернівці з Харковом.

Також члени ініціативної групи пропонують змінити маршрут потяга “Ковель – Чернівці”, аби він проходив через станцію Рівне. А на станції Львів додавати кілька безпересадкових вагонів “Ужгород – Чернівці”.

Для сполучення Буковини з Дніпром, Запоріжжям та курортами Азовського моря рекомендують продовжити маршрут поїзда “Львів – Новоолексіївка” до станції Чернівці.

Свою ідею продовження маршрутів, а не створення нових, Богдан Старик пояснює так:

Ми розуміємо, що впровадження нових потягів є доволі складним та коштовним процесом для Укрзалізниці. Зараз існує великий брак рухомого складу, якість вагонів з кожним роком погіршується, капітальні ремонти відбуваються не так швидко, як би хотілось. А закупівля нових відбувається в мізерній кількості. Саме тому першочергово пропонуємо саме продовжити напрями з Івано-Франківська та Львова до Чернівців. Це дозволить швидше покращити сполучення з нашим містом”.

Крім того, серед пропозицій – відновити приміські пасажирські сполучення в Чернівцях, продовжити маршрут потяга “Львів-Чернівці” до Перемишля (після відновлення міжнародного сполучення) та повернутись до проєкту побудови залізничної колії до Кам’янця-Подільського, в обхід території Молдови. Останнє дозволить скоротити час в дорозі для пасажирів, а у разі електрифікації – до Чернівців можна буде запустити потяги категорій Інтерсіті та Інтерсіті+.

Зі свого боку, в міській раді пообіцяли підтримати ініціативу.

Ми всіляко сприяємо та підтримуємо всі починання та ініціативи, щодо вирішення питання сполучення Чернівців з великими містами України”,- зазначив заступник міського голови Ігор Крохмаль.

Члени ініціативної групи переконані, якщо наполегливо просити керівництво АТ “Укрзалізниця” про відповідні зміни, то їх почують. Тож просять небайдужих чернівчан так само долучитись і написати особисте звернення до Укрзалізниці. Аби спростити процедуру громадські активісти підготували спеціальні шаблони, де необхідно буде вписати лише свої дані та відправити на адресу Укрзалізниці.

Шаблони та короткі інструкції будуть опубліковані найближчими днями на сторінці “Потяг на Чернівці” в Facebook: https://www.facebook.com/traintochernivtsi


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter