Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

В Ратуші обговорювали питання пов’язані з визначенням меж та режимів використання історичних ареалів міста

16 Лют о 17:28
160
A A A

10.02.2021 р. відбулося засідання групи з вивчення питань пов’язаних з коригуванням історико-архітектурного опорного плану, визначення меж та режимів використання історичних ареалів м.Чернівців.

Історико-архітектурний опорний план (ІАОП) – це науково-проєктна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць та на якій відображається інформація про історичну забудову, землі історико-культурного призначення, дисгармонійні будинки та споруди, пам’ятки природи, цінні природні ландшафти, межі історичних ареалів населеного місця, межі зон охорони пам’яток культурної спадщини, що є діючими на час складання ІАОП.

Голова групи – начальник відділу охорони культурної спадщини міської ради Олена Пушкова ознайомила присутніх з оновленим складом робочої групи, поінформувала про спільну роботу відділу з управлінням культури Чернівецької ОДА та окремою робочою групою, створеною розпорядженням міського голови від 12.01.21р. №13-р, щодо уточнення та актуалізації Переліку об’єктів культурної спадщини міста, який суттєво впливає на визначення контурів охоронних зон навколо них.

Олена Пушкова підтвердила інформацію про те, що дослідження меж та режимів використання охоронної (буферної) зони об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Резиденції митрополитів Буковини та Далмації в м.Чернівцях буде здійснювати Український державний інститут культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України за державні кошти.

За участі заступника міського голови Зазуляка В.В., секретаря виконавчого комітету міської ради Добржанського С.А., головного архітектора міста Хілько Н.О., провідних архітекторів, членів МО НСАУ в Чернівецькій області та громадських активістів міста обговорено стратегію коригування ІАОП відповідно до попередніх історико-містобудівних досліджень території м.Чернівців, координацію дій структурних підрозділів міської ради, з метою можливості найшвидшого оголошення тендерних процедур на закупівлю наукової документації, необхідність чіткого формулювання завдання на проектування, першочерговість виділення коштів на підготовку вихідних даних на проектування, необхідність внесення земель історико-культурного призначення до Держгеокадастру та ін.

Директор ПАТ «Геотехнічний інститут» Полевецький В.І. проінформував присутніх про важливість вивчення питання зсувів на території міста, їх стабілізації та доцільність розробки на даному етапі геолого-інженерних вишукувань.

Також 16.02.2021р., на виконання протокольного рішення попереднього засідання, було організовано відео-конференцію членів робочої групи з фахівцями Українського державного інституту культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України, в якій взяли участь директор інституту Ірина Прокопенко, заступник директора з містобудівних досліджень та перетворень Андрій Куделін, заступник директора з планово-економічної та господарської діяльності Ігор Іголкін, завідувач  відділу містобудівних досліджень та документації Юрій Поштаренко. Вдалося обговорити методику дослідження охоронних зон об’єктів культурної спадщини всіх видів і категорій та першочергові завдання для початку історико-містобудівних досліджень Чернівців.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter