Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

У міськраді представили результати дослідження “Аналіз молодіжної політики Чернівців”

12 Лют о 16:52
64
A A A

Згідно з дослідженням представленого ГО “Центр молоді Чернівців” та аналітичним центром “ADASTRA” за останні 5 років значно скоротилась кількість юних депутатів у Чернівецькій міській раді. Якщо у 2015 році під час місцевих виборів до міськради було обрано 19 депутатів з-поміж представників молоді, то у 2020 році цей показник зменшився і становить лише 8 людей. Що стосується аналогічного представництва в крайовій владі, то кількість депутатських портфелів для молодих політиків там також змінилась. Так, у 2015 році 25 % від загально кількості депутатів були з-поміж молоді представниками громад в Чернівецькій облраді, у 2020 році – 17,7%.

Окрім того, під час досліджень з‘ясували, що 38 % молоді не цікавляться політикою взагалі, а 51%  не довіряють владі.

Фахівці також розрахували індекс залученості молоді до громадсько-політичного життя у Чернівцях. Визначали його за кількома показниками: участь молоді у процесі голосування на виборах, в громадських організаціях та інше. Тож у нашому місті він становить 0,43. Беззаперечними лідерами рейтингу є Львів та Тернопіль, з показником який наближений до 1 (0- молодь не бере участі у громадсько-політичному житті, 1 – активно бере участь).

За словами співзасновниці ГО “Центр молоді Чернівців” Анастасії Головченко разом з однодумцями працюють над розбудовою молодіжної інфраструктури та розвитком молодіжної політики у Чернівцях й в Україні. Відтак хочуть аби й при Чернівецькій міській раді з’явився свій молодіжний парламент, подібний до молодіжної ради Буковини, що функціонує при Чернівецькій ОДА з минулого року.

Своєю чергою представник депутатського корпусу Тарас Прокоп запевнив, що Чернівецька міська рада буде сприяти розвитку молодіжної політики у Чернівцях. Щодо пропозицій, які владі подала ГО “Центр молоді Чернівців” депутат переконує, що частина з них уже в роботі й найближчим часом можна буде говорити про їхню реалізацію. Також Тарас Прокоп розповів, що нині у міськраді працюють над впровадженням грантової програми для громадських організацій, згідно з якою була б можливість щороку на конкурсній основі виділяти гроші для реалізації актуальних пропозицій.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді подякувала за дослідження. Окрім того, Світлана Скригунець розповіла, що цього року Чернівці будуть боротися за звання “Молодіжної столиці України”


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter