Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

У Чернівцях презентували результати проєкту “Модернізація вуличного освітлення м.Чернівці”

30 Бер о 21:04
43
A A A

Сьогодні, 30 березня, в рамках проєкту, що фінансується ЄС “Модернізація вуличного освітлення м.Чернівці”, відбулася зустріч міського голови, Романа Клічука з керівником Програми ЄС «Угода мерів – демонстраційні проєкти» Яном Ваандерсом та ключовим експертом Програми ЄС «Угода мерів – демонстраційні проєкти» Максимом Верещаком. Під час спілкування сторони підсумували його результати.

У Центрі культури “Вернісаж” пройшло офіційне відкриття фінальної конференції в рамках зазначеного проєкту, де були підсумки проєкту, який впроваджувався протягом 34 місяців.

У фінальній конференції взяли участь керівництво міста, представники програми ЄС «Угода мерів – демонстраційні проєкти», представники Чернівецького бізнес-центру та ЗМІ.

“Місто при прийнятті будь-яких рішень орієнтується на принципи сталого розвитку. Іншими словами, ми враховуємо економічні, соціальні та екологічні потреби як сучасних, так і майбутніх поколінь. Команда міста кожного дня працює для своєї громади, щоб стати енергетично незалежною та екологічно дружньою. Ми впроваджуємо енергоефективні заходи в 5 секторах – муніципальні та житлові будівлі, вуличне освітлення, громадський транспорт та комунальні підприємства”, – зазначив у своєму вітальному слові заступник міського голови Євгеній Маховіков.

Окрім того, він подякував керівнику програми за підтримку та висловив готовність до подальшої співпраці у напрямку впровадження ефективних інструментів місцевого економічного розвитку.

У своїй промові до присутніх Ян Ваандерс подякував за ефективне впровадження проєкту та тісну співпрацю, висловив сподівання на майбутню участь міста в подальших проєктах. За його словами Чернівці впоралися з реалізацією на високому рівні.

Керівник Чернівецького бізнес-центру, Марія Порчук, під час заключної конференції проінформувала про етапи підготовки провадження, а також результати проєкту “Модернізація вуличного освітлення міста Чернівці”. Вона подякувала усім залученим сторонам до його впровадження, а також висловила сподівання на подальші успішні подібні проєкти.

Чернівецький міський голова разом із керівником програми ЄС. Яном Ваандерсоном офіційно презентували результати у присутності ЗМІ на розі Соборної Площі та вул. Героїв Майдану.

Довідково:

Понад сто тисяч жителів Чернівців почуваються комфортніше і безпечніше на освітлених вулицях міста в нічний час, а міська влада отримує менші платіжки за використану електричну енергію. Це перші результати енергоефективного проєкту «План дій сталого енергетичного розвитку для місцевого соціально-економічного розвитку: практичне впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку у напрямку сталого, розумного та енергоефективного міського освітлення в м. Чернівці»», який місто реалізувало за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У 2017 році завдяки участі Чернівців у ініціативі Угода мерів місто отримало можливість подати заявку на грант і отримати співфінансування модернізації вуличного освітлення. Загальна вартість проєкту – 1 542 024 євро. Згідно з умовами, грант Європейського Союзу покрив 80% вартості (1 217 891 євро).

За три роки реалізації проєкту в місті оновлена третина вуличного освітлення. Замінено майже чотири тисячі вуличних ламп на енергоефективні лед-світильники та модернізовано 88 км ліній електромереж та 32 вуличних шаф. Для нових світильників розроблено систему моніторингу: нові шафи керування забезпечать автоматичне вмикання/вимикання ліхтарів та в автоматичному режимі надсилатимуть дані щодо обліку електроенергії та інформацію про можливі несправності. У нічний час світильники будуть працювати з меншою потужністю – це дасть змогу заощадити ще більше електроенергії.

Окрім того, у трьох районах міста встановили 16 сонячних панелей, а також освітили 3 пішохідні переходи.Модернізації вуличного освітлення – це не тільки про підвищення рівня комфорту жителів, але і про економію електричної енергії. За попередніми підрахунками, річне споживання енергії у порівнянні з базовою лінією зменшиться на 1 485 МВт-год або 62%. У грошовому еквіваленті фактична економія – 84 100 євро щорічно. Окрім того, впровадження світлодіодного вуличного освітлення дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в Чернівцях більше, ніж на 506 тонни, – щорічний обсяг викидів від 324 нових автомобілів.

Тривалість Проєкту – 3 роки.

Бюджет Проєкту – 1 542 024 євро.

Кошти Європейського Союзу –  1 217 891 євро.

«Угода мерів-Демонстраційні проєкти»:

У жовтні 2015 року стартувала ініціатива «Угода мерів щодо клімату та енергії», яка визначила нові горизонти й добровільні зобов’язання: до 2030 року скоротити викиди С02 на 40% у порівнянні з базовим роком. У ЄС розуміють обмежені можливості бюджетів невеликих міст, тому передбачили понад 17 млн євро на реалізацію проєктів з енергоощадження та енергоефективності в Україні до 2020 року. Відтак, міста – підписанти Угоди Мерів отримали можливість отримати грант на реалізацію таких ініціатив. 17 відібраних проєктів стали першими в Україні та мають на практиці показати іншим містам доцільність впровадження заходів з енергоефективності. Тому вони отримали назву “демонстраційні”. Однією з умов було співфінансування. Максимальний грант, який міста могли отримати від ЄС на реалізацію проєктів, – 80% вартості проєкту.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter