Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Території та будівлі історичного ареалу міста можуть з’явитися в тривимірному вигляді

09 Лип о 09:02
36
A A A

На засіданні робочої групи з вивчення питань, повязаних з коригуванням історико-архітектурного опорного плану 5 червня архітектор, інженер-проектувальник ПП «Алекс-проект», аспірант кафедри архітектурного проектування та інженерії Інституту архітектури, НУ «Львівська політехніка» Аль-Ахммаді Саер Аднан в контексті процесу коригування історико-архітектурного опорного плану презентував можливість реалізації проекту створення бази тривимірних даних територій, будівель і споруд в межах історичного ареалу міста Чернівці на основі хмар точок.

В короткостроковій перспективі (1-2 роки в залежності від фінансування) є можливість отримати основу для аналізу об’ємно-просторових  характеристик територій та будівель історичного ареалу міста.

В середньостроковій перспективі (3-5 років за умови продовження проекту) – високоточну актуальну основу для створення тривимірної моделі історичного ареалу міста.

В довгостроковій (5-10 років):

  • Єдину ВІМ-модель рельєфу та елементів інфраструктури історичного ареалу;
  • Інтегровані деталізовані параметричні BIM-моделі будівель і споруд історичного ареалу;
  • Тривимірну програмну основу для контролю, моделювання та актуалізації транспортних та інженерних мереж, озеленення та благоустрою територій;
  • 3-вимірну програмну основу для проведення всіх видів аналізу;

В сукупності з повноцінно наповненою геоінформаційною системою це дасть можливість створити постійно діючий проект історичного ареалу міста, застосовувати системи автоматизації, алгоритмічного і параметричного аналізу, швидко опрацьовувати проектні варіанти, долучати (за необхідності) провідних фахівців інших регіонів та країн.

Членами робочої групи запропоновано продовжити розпочаті дослідження, залучити архітектурний факультет ЧНУ ім.Ю.Федьковича.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter