Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Рішення про недопуск дитини без щеплення до занять у Чернівцях в кожному випадку директор закладу освіти прийматиме індивідуально

03 Вер 2019 о 14:27
102
Рішення про недопуск дитини без щеплення до занять у Чернівцях в кожному випадку директор закладу освіти прийматиме індивідуально
A A A

За рекомендаціями міністерств охорони здоров’я , освіти та науки , відповідно до  статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»  до навчання у школах  та дитсадках  не допускатимуть дітей, які не мають обов’язкових щеплень, передбачених Національним Календарем профілактичних щеплень.У  Чернівцях  рішення  про недопуск  дітей до занять прийматиме директор  освітнього закладу  у кожному випадку індивідуально, враховуючи рекомендації лікарської консультативної комісії. Про це повідомила заступниця начальника управління забезпечення медичного обслуговування у сферіохорони здоров’я міської ради Галина Бовкун.

Впродовж двох тижнів  у всіх школах та дитсадках  батьки, діти яких до 1 вересня не отримали необхідні щеплення,  будуть повідомлені про потребу терміново їх зробити, передусім рекомендується зробити щеплення від кору. Діти дошкільного віку повинні мати одне щеплення від кору, а діти шкільного віку – два. Станом на 1 вересня, в перших-других класах орієнтовано 300 дітей з різних причин не мають повного комплексу щеплень, передбаченого Національним календарем. Точна кількість дітей в усіх школах та дитсадках міста, які потребують вакцинації, буде визначена до 14 вересня  після спілкування з батьками та звірки лікарської документації.  «Приємно, що багато батьків дослухалися до рекомендацій лікарів і під час канікул вакцинували дітей. У 2017-2018 роках у місті також було проведено масові заходи з вакцинації, за результатами яких кількість вакцинованих дітей зросла у 1,5 рази» ,- зазначила Галина Бовкун.

У Чернівцях наявна достатня кількість якісної та безпечної вакцини від кору виробництва Бельгії та США.  Щеплення робляться безкоштовно в міській дитячій поліклініці, міській поліклініці №3, ЦПМСД «Роша» та «Садгора», а також  безпосередньо у школах міста. Щеплення робиться  лише після обов’язкового огляду дитини лікарем.

Дитина, яка  має протипоказання  до щеплення, допускається до занять директором освітнього закладу  за  рішенням лікарської консультативної комісії. Протипоказаннями до щеплення є  підвищена температура  понад 38,5, хронічні захворювання легень,нирок, серцево-судинної системи, прийом препаратів, які пригнічують імунну систему, містять стероїдні гормони, а також  алергічні реакції.

Якщо батьки категорично відмовляються від вакцинації дитини через свою світоглядну позиція, така дитина буде не допущена до  навчання у школі, батькам пропонуватимуть обрати індивідуальну чи дистанційну форму навчання.

Батьків закликали  відповідально поставитися до здоров’я  своєї дитини і оточуючих дітей та терміново зробити необхідні щеплення, не звертатися до лікарів з проханням видати довідку для дитини, яка не є вакцинованою, або ж  якщо така довідка  отримана раніше, не піддавати свою дитину небезпеці  та пройти вакцинацію.

Довідково. Національний календар профілактичних щеплень.Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter