Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Проєкт «Література рідного краю»

23 Лют о 17:31
18
A A A

На Буковині, а особливо в Чернівцях завжди читали – принаймні останні понад 200 років це було цілком органічно і вважалося ознакою доброго тону. Книги привозили із європейських столиць, куди їхали у справах, купували в місцевих книжкових магазинах, адже всі літературні новинки завжди вчасно з’являлися в Чернівцях. Книгами обмінювалися, проте найголовніше – їх читали. Діти виростали в середовищі, де всі читали в міру своїх інтересів та уподобань. Для дітей в інтелігентних і доволі забезпечених родинах складався список книг світової класики, які треба було обов’язково прочитати освіченій людині. А тут чернівчани не могли відставати від європейської культури – музика і книги, то було святе. Це дало привід Паулю Целану з гордістю сказати при врученні йому літературної премії «…це була місцевість, у якій жили люди та книги».

Проте серйозні проблеми на зламі століть внесли свій не найкращий момент в розмірене життя чернівчан з їхніми естетичними цінностями. Та ще і бурхливий розвиток технічного прогресу до цього долучився, коли молодше покоління в досить короткий проміжок часу перестало читати книги та цілковито захопилося сучасними гаджетами. Але як показує світовий досвід, книжка не втратила своєї цінності, адже мислити та знайти своє місце в цьому світі допоможе тільки читання. І повагу до рідної батьківської землі, до вулиці та міста, в якому народився, разом з батьками та вчителями може виховати тільки книга. А тим більше в цих жорстких умовах карантину, в яких ми всі перебуваємо останній рік.

Аби допомогти, направити та підказати юним чернівчанам книги з літератури Буковини, Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського відкриває проєкт «Література рідного краю», який можна переглянути за посиланням http://www.dobrabiblioteka.cv.ua/ua/news?id=1233575

Він відкривається книгами, які входять до шкільної програми, починаючи з 5 класу. Тут представлено буковинських авторів та їхні твори, короткий зміст творів і критика. Звісно, частину цих видань діти знайдуть в домашніх бібліотеках, найбільш ретельні відвідають шкільні та дитячі книгозбірні. Майже всі твори є у фондах Муніципальної бібліотеки ім. А.Добрянського. А найпрогресивніші зможуть прочитати їх і в електронних ресурсах.

Колектив Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського бажає маленьким читачам успіхів у навчанні та приємного читання! І повернемо Чернівцям статус міста, в якому книга на почесному місці!!!


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter