Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Нові надходження: Повне академічне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах

29 Кві о 09:19
18
Нові надходження: Повне академічне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах
A A A

Напередодні пресвітлого свята Воскресіння Господнього, Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського поповнила свої фонди надзвичайно цінним виданням — Повним академічним зібранням творів Лесі Українки у 14 томах, виданим з нагоди її 150-річного ювілею. Ініціатором цього видання виступив Волинський національний універститет імені Лесі Українки.

Тепер відвідувачі нашої книгозбірні зможуть насолоджуватись оригінальними творами авторки, невпорядкованими радянськими службами. Адже попереднє видання — 12-томник був виданий в 70-х роках минулого століття і несе на собі важку ношу радянської цензури. Одна з упорядниць, Віра Агеєва зауважила під час презентації видання: “Леся Українка своєю творчістю повертала нас до європейської культури, тому в нас її відбирали, як могли”. Нарешті, через 150 років після народження письменниці українським науковцям вдалося видати це зібрання творів і закрити цей гештальт.

Муніципальна бібліотека отримала один комплект із 1500-тисячного накладу завдяки старанням двох науковиць: Елеонори Соловей — щирої приятельки Анатолія Миколайовича Добрянського і Світлани Кирилюк — його талановитої та вдячної студентки. Обидві літературознавиці повсякчас були і залишаються добрими друзями нашої книгозбірні і саме їм ми дякуємо за це рідкісне видання.

Елеонора Степанівна Соловей — доктор філологічних наук написала передмову до першого тому видання, присвяченому драматургії Лесі Українки. Як визначають дослідники, саме п’єси письменниці займають основне місце в її творчому доробку. Вони були новаторськими, часто незрозумілими сучасникам письменниці. Але тепер, завдяки ретроперспективному аналізу ми можемо осягнути геніальність драматургії Лесі Українки і Елеонора Степанівна доводить це в передмові.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter