Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

На честь дня народження геніального митця відбулась творча акція

16 Чер 2020 о 12:56
519
A A A

Чернівчани відзначили 79-річницю з Дня народження видатного українського митця – Івана Миколайчука. Мистецька акція відбулась біля відреставрованого кіномистецького центру імені Івана Миколайчука. Відкриваючи захід, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук згадав Івана Миколайчука не тільки, як  видатного актора, режисера та сценариста, а й людину, яка прославила Чернівці на увесь світ, адже саме з нашим  містом, з Буковиною  були тісно пов’язані його життя і творчість.

В 1957 році він закінчив Чернівецьке музичне училище, а в 1961 – театральну студію чернівецького театру, де і  зустрів свою майбутню дружину – Марію Миколайчук, з якою прожив 25 років, до своєї ранньої смерті. Актор знявся в понад 30 фільмах і кожен з них увійшов в історію українського кіномистецтва. Талановитий актор, режисер і сценарист Іван Миколайчук – справжній символ українського кіно. Посмертно він нагороджений Державною премією імені Тараса Шевченка та званням «Герой України». На мистецькій акції також була присутня дружина найстаршого племінника Івана Васильовича – архітектор  Лариса Вандюк, яка поділилась спогадами про життя родини Миколайчуків.

Талановитий в усьому, Іван Миколайчук ще й був композитором для  своїх фільмів, обожнював народну музику глинницьких музикантів, яких також залучав до роботи над картинами. Саме глинницькі музики взяли участь у мистецькій акції, присвяченій 79-й річниці від дня народження Івана Миколайчика.  Вони виконали  музичні композиції з фільму «Білий птах з чорною ознакою», який присутні мали змогу подивитись в новому залі кіномистецького центру. На екрани цей фільм вийшов рівно півстоліття тому.

Олексій Каспрук висловив сподівання, що в оновлений кіномистецький центр вдихнуть життя нові таланти, з своїми ідеями вже звертаються творчі колективи і професійні митці. В центрі буде відбуватися багато різноманітних мистецьких подій.

В наступному році планується відзначити 80-літній ювілей нашого геніального земляка – Івана Миколайчука, пам’ять про якого завжди в серцях чернівчан.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter