Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Комітет забезпечення доступності провів чергове засідання

31 Жов 2019 о 12:05
201
A A A

Чергове засідання комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста відбулось за участю міського голови Олексія Каспрука.

Зокрема йшлося про виконані роботи Міськ ШЕПом з пониження бордюрів на вулично-шляховій мережі міста. За 9 місяців поточного року працівниками підприємства виконано роботи з влаштування 50 похилих з’їздів-пандусів, а саме на вул.М.Удонова, Синагоги, Кафедральній, Героїв Майдану, Садовій, Головній, Ю.Гагаріна, Соборній площі. За рахунок капітального ремонту доріг в цьому році влаштовано пандуси на проспекті Незалежності, біля міської дитячої поліклініки, вул.Білоруській, Переяславській, Руській, вул.І.Франка-Соборна площа. Міський голова Олексій Каспрук доручив керівнику МіськШЕП Едуарду Дущаку переробити з’їзд-пандус біля приміщення міської ради з боку вулиці І.Франка.

Також на засіданні комітету заступник начальника міського управління освіти Ніна Вітковська прозвітувала про виконану роботу з забезпечення елементами доступності закладів освіти міста.

Забезпечено доступ для осіб з особливими потребами до 1-го поверху у 23 закладах загальної середньої освіти, у 10 з них -пандуси відповідають будівельним нормам (ЗОШ №2, 16, 24, 25 (корпус початкової школи), 27, 28, 31, 38, НВК «Лідер», «Берегиня»). Забезпечено облаштування туалетних кімнат на І поверсі (ЗОШ № 1, 25, 27, 30, 37, ліцей 4) та ІІ поверсі (ЗОШ №1); забезпечено облаштування сенсорних кімнат (ЗОШ 24, 27, 28, 30 та НВК «Любисток»).Тривають роботи щодо облаштування та встановлення ліфту у ЗОШ №38.

У рамках забезпечення доступу до якісних освітніх послуг організовано підвезення 2 учнів з особливими освітніми потребами на навчання та у зворотному напрямі у ЗОШ № 16, 30. В 2019 році відкрито інклюзивно-ресурсний центр №1 за адресою: м. Чернівці, вул. Міцкевича,5 із дотриманими нормами доступності. В планах -відкриття інклюзивно-ресурсного центру№2 за адресою: м. Чернівці, вул. Карбулицького,4.

На 1 листопада 2019 року облаштовано пандуси в закладах дошкільної освіти №10, 23, 27, 28, 30, 31(приставний),33,38, 42, 44,46, 47, 49, 51,54.

При формуванні бюджетного запиту на 2020 ріку фінансовому управлінню Чернівецької міської ради управлінням освіти надіслана інформація щодо передбаченого фінансування на облаштування пандусів(до і в середині приміщень) в: ЗДО №20; ліцеї №2, гімназіях №1, 2, 5, ЗОШ І-ІІІ ст. №4, 8, 19, 30, 38, НВК «Любисток»; міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Також члени комітету доступності обговорили найболючіші проблемні питання: якими мають бути парковочні місця для людей з інвалідністю відповідно до ДБН, які знаки мають бути встановлені. Особливу увагу звернули на те, що в зимовий період ці паркомісця мають бути розчищені від снігу. Голова громадської організації «Мрія» Любов Свіріденко відтепер на громадських засадах буде радником міського голови з питань доступності та соціальної політики.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter