Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Кавомобілі у Чернівцях працюватимуть, але лише на законних підставах

16 Січ 2015 о 09:32
258
Кавомобілі у Чернівцях працюватимуть, але лише на законних підставах
A A A

Питання функціонування у Чернівцях кавомобілів розглянуто на засіданні міжвідомчої робочої групи, створеної розпорядженням міського голови Олексія Каспрука із залученням представників правохоронних, контролюючих органів та громадськості.

Голова міжвідомчої групи, заступник міського голови Марія Порчук спростувала інформацію про те, що міська влада має намір заборонити у Чернівцях роботу кавомобілів та позбавити підприємців можливості надавати такі послуги населенню. За її словами, міжвідомча робоча група створена для того, щоб здійснити моніторинг цього ринку послуг у Чернівцях, забезпечити безпеку громадян, які користуються цими послугами, захистити права підприємців, що працюють на цьому ринку із дотриманням усіх нормативно-законодавчих норм та дати можливість незаконослухняним підприємцям впорядкувати свою діяльність відповідно до вимог законодавства.

Станом на 15 січня ц.р. у Чернівцях лише три підприємці отримали паспорти прив’язки на розміщення кавомобілів ( пересувних тимчасових споруд) у 4-х місцях: на розі вулиць Головно-Ризької, Небесної Сотні – Гончарова, пр.Незалежності,111 та 129. Крім цього, ще один підприємець здійснює діяльність з 2-х кавомобілів за адресами вул.Гакмана, 17 та Героїв Майдану, 2 на підставі рішення Шевченківського районного суду згідно паспортів прив’язки, виданих ще у 2012 р. Із зазначених підприємців, лише двоє зверталися до міського управління ГУ Держсанепідемслужби за отриманням належних висновків, які свідчать про безпечність їх послуг.

Впродовж 2013-2014 років працівники департаменту економіки міської ради склали 23 адміністративних протоколи на підприємців, які здійснюють діяльність з кавомобілів без дозвільно-погоджувальних документів.

Зважаючи на збільшення скарг мешканців щодо роботи кавомобілів у січні цього року правоохоронці провели перевірку діяльності підприємців,які надають такі послуги у центрі міста в місцях найбільшого скупчення людей, що підвищує вимоги до безпечної діяльності таких пересувних об’єктів. У результаті цих перевірок було складено три акти та тимчасово вилучено три транспортні засоби у підприємців, які здійснювали торгівлю у невстановлених місцях без необхідного переліку дозвільних документів. За одним із цих актів суд вже виніс рішення і визнав, що правоохоронці у цьому випадку діють у межах правового поля.

Представники ГУ Держсанепідемслужби, територіального управління Держгірпромнагляду у Чернівецькій області звернули увагу на те, що послуги кавомобілів будуть безпечними, коли підприємці матимуть відповідні сертифікати, які засвідчуватимуть належну якість води, інших продуктів, одноразового посуду. Окрім того, обладнання, що використовується у кавомобілях і є вибухонебезпечним, повинно мати відповідні експертні висновки, а транспортні засоби – санітарні паспорти. Обслуговуючий персонал, який працює на кавомобілях, повинен проходити інструктаж та навчання щодо використання такого обладнання, а також мати санітарні книжки ( проходити медичний профогляд двічі на рік). Наразі підприємці, які надають послуги з кавомобілів, не мають найманих працівників, що пройшли таке навчання та мають санітарні книжки.

Зазначені вимоги є обов’язковими для усіх підприємців, які надають послуги харчування з будь-яких тимчасових споруд, в тому числі і пересувних. Для забезпечення безпеки громадян правоохоронні та контролюючі органи і надалі контролюватимуть дотримання цих вимог підприємцями.

Підприємців, які бажають надавати послуги харчування населенню з кавомобілів та впорядкувати свою діяльність на цьому ринку, проінформовано, що вони мають можливість отримати паспорта прив’язки своїх тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідно до Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд.

Згідно цього положення плата за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності розраховується на підставі визначеної виконкомом міської ради середньої базової ставки плати за тимчасове користування одного метра квадратної площі , яку займає пересувна тимчасова споруда. Для соціально значимих пересувних тимчасових споруд, з яких здійснюється торгівля розливною питною водою та молоком, при розрахунку плати застосовується коефіцієнт 0,2.

Виконавчим комітетом міської ради також затверджується схема зонального розподілу території міста. Передбачається, що у центральній частині міста паспорта прив’язки пересувних тимчасових споруд видаватимуться з огляду на вимоги до охоронної зони об’єкту, що внесено до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. Загалом паспорта прив’язки надалі видаватимуться підприємцям відповідно до затвердженої Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на території міста Чернівців.

Заступник міського голови Марія Порчук зазначила, що міська влада всіляко підтримуватиме підприємців,які працюють з дотриманням правових норм, надають якісні та безпечні послуги, створюють легальні робочі місця, вчасно сплачують податки та обов’язкові платежі, чесно конкурують, дбають про дотримання правил благоустрою, формують імідж європейського, комфортного та туристично привабливого міста Чернівців.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter