Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Фахівці коригуватимуть історико-архітектурний опорний план Чернівців

13 Чер 2019 о 15:28
407
A A A

Чергове засідання групи з вивчення питань пов’язаних з коригуванням історико-архітектурного опорного плану, визначення меж та режимів використання історичних ареалів міста Чернівців відбулось у Ратуші.

На запрошення відділу охорони культурної спадщини міської ради, участь у засіданні групи прийняли: Микола Гайда – голова УНК ICOMOS, керівник відділу популяризації та збереження об’єктів культурної спадщини західного регіону Українського державного інституту культурної спадщини та Ігор Сьомочкін – старший науковий співробітник зазначеного відділу (м.Львів), Граф Рудольф – провідний фахівець з інтегрованого урбаністичного розвитку міста Чернівців при виконавчому комітеті міської ради, СІМ-експерт з інтегрованого розвитку міста; Іван Костяк – керівник  проектного  офісу  у  м.Чернівці проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», Василь Полевецький  – начальник чернівецької філії ПРАТ «Геотехнічний інститут», Мар’ян Стасюк – архітектор, член національної спілки архітекторів України, Ілля Сучеван – голова ГО «Чернівецький міжнародний інститут охорони та збереження культурної спадщини».

В ході зустрічі були обговорені недоліки і суперечливість чинного містобудівного та пам’яткоохоронного законодавства. Робочою групою зазначено, що у місті відбуваються деструктивні процеси (підтоплення та зсуви), зокрема в середмісті та ніяким чином не моніторяться. Нагальним для вирішення питанням є відновлення функціональної здатності водовідвідної галереї на схилах гори Домінік навколо резиденції, а також прилеглої території. Дослідницькі роботи будуть основним критерієм для коригування, в першу чергу, буферної зони об’єкта ЮНЕСКО.

Усі члени робочої групи та запрошені погодились з тим, що матеріали і напрацювання Чернівецької філії ПРАТ «Геотехнічний інститут» повинні бути включені в процес коригування ІАОП, як вихідні дані.

Також усі члени робочої групи та запрошені погодились з тим, що територія буферної зони навколо об’єкта ЮНЕСКО в місті Чернівцях є необґрунтованою. Затвердження (коригування) меж буферної зони та визначення режимів її використання повинно передувати коригуванню ІАОП міста.

Присутні обговорили проблему так званої «децентралізації», коли при прийнятті рішень в міністерствах не враховується думка місцевих фахівців. Крім того зауважили, що країна втрачає як фахівців з охорони культурної спадщини, так і реставраторів. Тендерні процедури призводять до руйнації пам’яткоохоронної справи. Пріоритетом у виборі виконавця залишається низька ціна, а не фаховість. Одноголосно погодились з тим, що в тендерних умовах необхідно прописувати фаховий рівень виконавця робіт. Обговорили проблеми з утриманням нерухомого майна (історичної забудови) їх власниками. Вислухали пропозиції щодо їх вирішення, зокрема на умовах співфінансування, створення реставраційних майстерень та залучення грантових коштів.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter