Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія

Дотація на бджолосім'ї

19 Лип о 17:20
108
Дотація на бджолосім'ї
A A A

До уваги суб’єктів господарювання та фізичних осіб Чернівецької міської територіальної громади !

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018р.  № 107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2021р. № 517), визначено механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики в державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників», які спрямовуються для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Отримувачами бюджетних коштів є суб'єкти господарювання - юридичні особи  та фізичні особи-підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузі бджільництва (далі - суб'єкти господарювання), незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (стосовно яких не відкрито провадження у справі про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації та які не мають на 1 число місяця, в якому приймається рішення про включення до реєстрів або відомостей про нарахування розміру часткового відшкодування або дотації, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС), а також фізичні особи, у яких наявні бджолосім'ї.

Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб'єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 (двісті) гривень за 1 (одну) бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей, максимальний розмір дотації становить 60000 (шістдесят тисяч) гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації за бджолосім'ї фізичні особи та суб'єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади (далі - органи місцевого самоврядування) до 01 жовтня (впродовж липня-вересня) 2021 року наступні документи:

  • копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (обстеження якої здійснено Держпродлспоживслужбою у 2021 році);
  • копію рішення про державну реєстрацію потужності;
  • копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (для суб'єктів господарювання) або копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (для фізичних осіб);
  • копію паспорта громадянина України (для фізичних осіб);
  • копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (фізичні особи);
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
  • довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи —підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Для нарахування дотації за бджолосім’ї суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у формі № 24 (річна) та підтверджена ветеринарно-санітарним паспортом пасіки.

Для нарахування дотації за бджолосім’ї фізичним особам та фізичним особам — підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки, обстеження якої було проведено Держпродспоживслужбою у поточному році.

Документи, подані не в повному обсязі та оформлені з порушенням вимог законодавства, повертаються органами місцевого самоврядування протягом п’яти робочих днів.

Органи місцевого самоврядування до 15 жовтня 2021 року складають відомість фізичних осіб та суб'єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім'ї за формою, встановленою Мінагрополітики, та подають її структурним підрозділам облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім'ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб'єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Реєстрація пасік здійснюється відповідно до Закону України «Про бджільництво», Закону України «Про ветеринарну медицину» та Порядку реєстрації пасік, затвердженого наказом Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021р. № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва».

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, в органах місцевого самоврядування. Реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Для отримання довідки Чернівецької міської ради про реєстрацію пасіки, власникам бджолосімей необхідно звернутись в департамент інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради за наступною  адресою: м.Чернівці, вул.Героїв Майдану, 176, тел.52-40-49.

Фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей на пасіках, які розташовані на території Чернівецької міської територіальної громади і бажають у 2021 році отримати бюджетну дотацію за бджолосім’ї, необхідно в термін до 01 жовтня 2021 року подати необхідні документи відповідно до зазначеного переліку в департамент соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради за наступною адресою: м.Чернівці, вул.О.Кобилянської, 3, тел.52-01-64, 52-45-14.


Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter