Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія
Спорт і фізична культура
Остання редакція 04 Чер 2019 о 11:48
1799

Для занять населення фізичною культурою та спортом в м. Чернівцях налічується 7 стадіонів, 68 спортивних залів, 17 тенісних кортів, 8 плавальних басейнів (фітнес – клуб «Sport Life», Фітнес-клуб «Титан», дошкільний навчальний заклад № 41, Чернівецька міська дитяча поліклініка, багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей, Чернівецький машинобудівний завод – сезонно) 18 футбольних полів, легкоатлетичний манеж, легкоатлетична доріжка в критому приміщенні, міжнародна мотоциклетна траса «Суперкрос», велосипедна траса для ВМХ, лукодром, 153 відкритих спортивних майданчиків, 102 приміщення, які пристосовані для занять фізичною культурою та спортом, 1 футбольне поле із синтетичним покриттям, 14 спортивних майданчиків із синтетичним покриттям, 2 льодових майданчика (ТОВ «Льодова арена – Чернівці» та ТРЦ «Боянівка» - працюють сезонно), майданчик для занять екстремальними видами спорту, майданчик для картингу, стрільбище з  траншейним і круглим стендом, павільйон для гри в шахи (ЦПКіВ ім. Т.Г. Шевченка). У 2018 році проведено капітальний ремонт футбольного поля ФОК «Олімпія», завершені роботи з будівництва спортивних майданчиків з синтетичним покриттям 42х22м в ЗОШ № 2          (вул. Головна, 87), ЗОШ № 25 (вул. Мазепи, 8-А) та гімназії № 1 (просп. Незалежності, 68), завершені роботи з облаштування штучного покриття на стадіоні по вул. Головній, 265,  з будівництва спортивного майданчика з штучним покриттям на вул. Надрічній, виконуються роботи з будівництва спортивного майданчику ЗОШ № 3 (вул. Герцена, 36). Встановлені нові сучасні вуличні тренажери на території ЗОШ № 24 (вул. Стефюка, 5) та на території КСОП «Буковина» (вул. О.Гузар, 1), виготовлено проектну документацію з будівництва багатофункціонального спортивного майданчика ДЮСШ № 4 (вул. І.Підкови, 18-А). Спортивні споруди використовуються для проведення фізкультурно – реабілітаційних занять та змагань серед людей з інвалідністю і незалежно від відомчої підпорядкованості надаються безкоштовно для занять дітям та дорослим з інвалідністю.

В місті функціонує школа вищої спортивної майстерності та 12 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в т. ч.: спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву зі стрільби з лука, спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з футболу та дитячо-юнацька спортивна школа для дітей з інвалідністю «Інваспорт».

Станом на 01.01.2019 року в дитячо-юнацьких спортивних школах займаються 5402 дитини, з якими працюють 197 тренерів-викладачів, з них 112  штатних тренерів.

 

Найбільш масовими видами спорту в ДЮСШ міста є: футбол - 1046 дітей, панкратіон – 523 дитини, легка атлетика – 394 дитини, гімнастика художня – 325 дітей, вільна боротьба – 317 дітей.

 

Активно ведуть спортивно – оздоровчу роботу  за місцем проживання населення дитячо – юнацькі ліги з футболу, бейсболу, баскетболу, фітнес-центри «Sport - Life» і «Титан», ТОВ «Льодова арена - Чернівці», тенісний клуб „Асе”, спортивний клуб «Лідер», футбольний клуб «Спарта» баскетбольний клуб «Star Life» та інші. У 2018 році кількість осіб, які були охоплені фізкультурно-оздоровчою діяльністю в місті склала 33 296 осіб, з них 3 753 дитини дошкільного віку, 11 320 дітей шкільного віку та 11 092 студента. В порівнянні з 2017 роком кількість осіб, які були охоплені фізкультурно-оздоровчою діяльністю в місті збільшилась на 2 546 осіб (8,28 %).

Щороку, згідно Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, в місті проводиться близько 220 спортивно - масових та комплексних заходів, в тому числі: чемпіонатів, першостей, турнірів та матчевих зустрічей з олімпійських та неолімпійських видів спорту; спартакіади серед школярів, учнів професійно-технічних закладів освіти, вищих навчальних закладів, працівників підприємств та організацій, осіб з інвалідністю. Також, на території міста проводились змагання міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, а саме: ІV етап чемпіонату світу з мотокросу серед екіпажів, ІІІ етап чемпіонату Європи з мотокросу на квадроциклах, чемпіонат України зі стрільби з лука серед кадетів, І етап кубку України зі стрільби з лука, кубок України з гандболу, кубок України з кікбоксингу WAKO, фінал чемпіонату України з шахів  (класичні, рапід, бліц) серед юнаків та дівчат до 14 років, І Гімназіада школярів України з художньої гімнастики, спартакіада серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України з настільного тенісу, чемпіонат та кубок України з дартсу, міжнародний шаховий фестиваль «Чернівецька осінь - 2018»,  ІV шахово – шашковий фестиваль «Chernivtsi Open 2018», чемпіонати та кубки України з волейболу, карате, мотокросу, автокросу, велосипедного спорту (маутенбайк, ВМХ), футболу, баскетболу, тенісу, бейсболу, з універсального бою, міжнародний турнір з карате «Chernivtsi Open 2018», кубок міста Чернівців з плавання серед юнаків та дівчат («Sport Life»), змагання з художньої гімнастики «Буковинське сузір’я» на честь першого космонавта незалежної України Л.Каденюка, міжнародний турнір зі змішаних єдиноборств (ММА) присвячений пам’яті Андрія Василишина та інші; масові заходи з легкої атлетики «Біг миру», «Буковинська миля» та Садогурська миля», велодень, Олімпійський день, промо-акція «Я і моє дозвілля» для дітей віком 6 - 17 років, які опинились в складних життєвих обставинах та дітей учасників АТО,   спортивно – масовий захід фестиваль бойових мистецтв «CHERNIVTSI - 2018», фестиваль техноспорту «Аркан 2018»; семінар з карате - тренер Антоніо Оліва (Іспанія),  семінар з баскетболу – тренер ФІБА Гідеон Водовоз (Ізраїль).

Станом на 01.01.2019 року до складу збірних команд України з олімпійських видів спорту з м. Чернівців зараховано 55 спортсменів, з них 9 – члени збірних команд України, 25 – кандидати до збірних команд України та 21 спортсмен, включені до резерву збірних команд України.

 

У 2018 році провідні спортсмени м. Чернівців: Лідія Січенікова (стрільба з лука) 1 місце в чемпіонаті України (мікс), 3 місце (командний вид програми) в чемпіонаті України, 2 місце (командний вид програми) в кубку України; Еміль Ібрагімов (легка атлетика) посів 5 місце на Чемпіонаті Європи в естафетному бігу  4х100 м (м. Берлін, Німеччина), 1 місце на командному чемпіонаті України з бігу на 60 м,  1 місце на командному чемпіонаті України в естафетному бігу  4х100 м, 2 місце в чемпіонаті України з бігу на 200 м; Валерій Чоботар (карате) став срібним призером чемпіонату світу (м. Мадрид, Іспанія), 3 місце на чемпіонаті Європи (командне куміте, м. Новий – Сад, Сербія); Іван Кожокарь (стрільба з лука) – 1 місце (особисто) та 2 місце (командне) на чемпіонаті світу серед юніорів (м. Янктон, США), 2 місце на чемпіонаті Європи (м. Патрас, Греція); Людмила Аріфова (стрільба з лука) посіла 3 місце (командний вид програми) на Всесвітній Гімназіаді серед школярів, 1 місце на чемпіонаті України серед кадетів, 1 місце (командний вид програми) на чемпіонаті України серед юніорів.

Станом на 01.01.2019 року до складу збірних команд з неолімпійських видів спорту зараховано 105 спортсменів, з них 42 – члени збірної команди України, 35 – кандидати до збірних команд України та 28 спортсменів, включені до резерву збірних команд України.

 

 

Анна Беженар (панкратіон) здобула 1 місце на чемпіонаті світу (м.Бобруйск, Білорусія); Тетяна Гринько (панкратіон) - 1 місце чемпіонат світу (м. Астана, Казахстан); Олександр Кисилиця (рукопашний бій) - 2 місце на чемпіонаті світу; Анатолій Жураківський (рукопашний бій) – 2 місце на чемпіонаті світу; Аліна Цікул (пауерліфтинг) – 1 місце чемпіонат Європи серед спортсменів віком до 18 років  (м. Каунас, Литва).

У 2018 році до складу збірної України, яка брала участь 02-09 травня 2018 року у ХVІІ Всесвітній літній Гімназіаді (м. Мараккеш, Королівство Марокко), увійшло 4 спортсмени з міста Чернівців: Ольга Шубкіна (стрільба з лука) ШВСМ – 2 бронзи (особисто, команда) та 1 срібло (мікс); Людмила Аріфова (стрільба з лука) КБУ ДЮСШ м. Чернівці – 1 бронза (команда); Денис Ілько (карате, куміте, 68 кг) КБУ ДЮСШ м. Чернівці; Марія Винник (боротьба вільна, до 49 кг) Чернівецька ОДЮСШ – 1 золото.

До студентської збірної України з футболу у 2018 році залучено 3-х студентів Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича: Ладік Мелконян, Ілля Стрільчук та Андрій Шишигін.

Також, впродовж 2018 року Чернівецькі тренери з різних видів спорту працювали тренерами збірних команд України, а саме: Олег Осипенко – тренер збірної команди України зі стрільби з лука, Олександр Пікулін – тренер збірної команди України з карате, Іван Штефюк – головний тренер збірної команди України з універсального бою, Ростислав Грінчук – тренер юніорської збірної команди України з бейсболу, Володимир Бойчук – тренер збірної команди України з велосипедного спорту (ВМХ).

Щороку, в рамках Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Чернівцях на 2017 -2020 роки, з метою підтримки кращих спортсменів та тренерів міста, виплачувались 15 стипендій громади міста Чернівців провідним та перспективним спортсменам міста з олімпійських, неолімпійських видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю та 10 грошових винагород спортсменам і тренерам міста з олімпійських і неолімпійських видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю. Загальна сума виплат у 2018 році склала 449,31 тис. грн.

У вищих лігах чемпіонатів України виступають команди «Буковинка – ДЮСШ № 4» (волейбол, жінки), «ШВСМ – ДЮСШ» (хокей на траві) та «Соколи» (бейсбол, дивізіон А). В І лізі чемпіонату України виступають баскетбольна команда «Старлайф - Чернівці», в ІІ лізі чемпіонату України - футбольна команда «Буковина». В дитячо-юнацьких лігах України виступають 3 баскетбольні команди, в т.ч. «ЧОДЮСШ – Старлайф» (юнаки 2002 р.н.),  «ЧОДЮСШ - Старлайф» (юнаки 2005 р.н.), «СЗОШ № 22 Старлайф» дівчата 2007 р.н.); 7 футбольних юнацьких команд: КБУ «ДЮСШ з футболу м.Чернівців» (у вікових категоріях U-14, U-15, U-16, U-17, U-19) та  футбольні юнацькі команди «Спарта» (у вікових категоріях U-15, U-17), волейбольні команди «ДЮСШ № 4» (юнаки 2001 р.н.) та «ЧОДЮСШ» (дівчата 2005 р.н.).

Відповідно до Програми з навчання плаванню, учні загально – освітніх закладів міста навчаються плаванню та оволодівають навиками поводження на воді. Впродовж 2018 року 700 учнів молодших та середніх класів загально – освітніх навчальних закладів на базі фітнес – клубу «Титан» пройшли навчання з плавання та поводження на воді, з них 540 дітей пройшли повні курси. На реалізацію Програми у 2018 році виділено кошти в сумі 420,0 тис. грн.Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter