Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія
Видатні вчителі
Остання редакція 16 Вер 2020 о 14:16
1476

Видатні вчителі міста

Басняк Віктор Йосипович

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2006 році.

Вчитель біології Чернівецької гімназії №1 імені Тараса Григоровича Шевченка Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 44 роки. Вихованці Віктора Йосиповича постійно здобувають призові місця на ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології.

Гончар Радіка Павлівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2006 році.

Вчитель початкових класів Чернівецької ЗОШ №2 імені Юрія Федьковича  Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 42 роки.  Радіка Павлівна співпрацювала з автором «Букваря» для Нової української школи Захарійчук М.Д. з проблеми «Діяльнісний підхід до навчального змісту «Букваря», створювала експертний висновок з зазначеної проблеми. Підготовила до видання посібник «Формувати впевнену особистість молодшого школяра – завдання вчителя й обов’язок батьків». Учні Радіки Павлівни – переможці конкурсів знавців української мови.

Зегрюк Микола Еммануїлович

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2017 році.

Директор Чернівецького ліцею №3 медичного профілю Чернівецької міської ради, вчитель історії, педагогічний стаж – 35 років. У 2015 році  нагороджений золотою медаллю Шостої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти 2015» за презентацію формування сучасного освітнього середовища «Від талановитого учителя до обдарованого учня та кваліфікованого робітника»; у 2016 – дипломом Гран-прі за перемогу у ІІ Всеукраїнському фестивалі педагогічної майстерності «Гуманізація освітнього простору: з Україною в серці» та  дипломом VІІ  Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій; у 2017 – золотою медаллю  Дев’ятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти 2018» за презентацію досягнень і інноваційних пошуків у реформуванні національної сфери освіти та науки у номінації «Розробка та використання інноваційних методик змішаного навчання».   

Кінащук Наталія Леонідівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2007 році.

Директор Чернівецького ліцею №1 математичного та економічного профілів Чернівецької міської ради, вчитель математики, педагогічний стаж – 31 рік. Наталія Леонідівна – співавтор навчально-методичного комплекту для 8-9 класів з алгебри (підручник, практикум, збірник контрольних та самостійних робіт) Алгебра 8 клас, Алгебра 9 клас Н.С.Прокопенко, Ю.О.Захарійченко, Н.Л.Кінащук, рік видання: 2016, 2017, видавництво «Ранок».  Робота у семінарі-практикумі «Створення та рецензування тестових завдань»  при УЦОЯО (м. Київ, жовтень 2017 р., м. Київ, жовтень 2018 р.). Наталія Леонідівна запрошена бути членом журі ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» в номінації «Математика». У 2016 році стала лауреатом премії імені Юрія Федьковича.

Кобевка Алла Пилипівна

 Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2006 році.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецької ЗОШ №27 Чернівецької міської ради, вчитель початкових класів, педагогічний стаж – 35 років. Алла Пилипівна бере участь у пілотному проєкті «Нова українська школа» серед 100 шкіл по Україні з 2018/2019 н.р., вона – тренер для підвищення кваліфікації вчителів, які забезпечують здобуття учнями 1-4 класів початкової освіти відповідно до Концепції НУШ, а також – супервізор НУШ.

Алла Пилипівна – освітній експерт з проведення інституційного аудиту в закладах загальної середньої освіти та експерт з сертифікації педагогічних працівників.

Кожуленко Олександра Борисівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2007 році.

Вчитель української мови та літератури Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 24 роки. Олександра Борисівна у 2019 році стала лауреатом премії імені Юрія Федьковича, вона – багаторічний член журі підсумкового етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, а також багаторічний керівник Школи молодого вчителя української мови та літератури м.Чернівці.

Косован Оксана Корніївна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2011 році.

Вчитель початкових класів, педагогічний стаж – 30 років.  Оксана Корніївна – амбасадор проєкту «VALUES_HappyUkraine» у місті Чернівці, організатор освітніх подорожей для шкільних педагогів міста Чернівців «Освітні мандри-2017»; тренер проєкту «Вчимося жити разом»;  координатор Регіональної (не)конференції «Міні-EdCamp Chernivtsi 2018» для педагогів міста, Чернівецької області та шкільних педагогів інших регіонів України; тренер з підготовки вчителів до роботи в умовах Нової української школи; супервізор з питань впровадження концепції Нової української школи;  експерт проєктів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти  Нової української школи; експерт з оцінювання професійних компетентностей учасників пілотної сертифікації; експерт з проведення інституційного аудиту у закладах загальної середньої освіти.

Кушнір Алла Іванівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2003 році.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради, вчитель біології та хімії, педагогічний стаж – 25 років. Алла Іванівна впроваджує інноваційні педагогічні технології: модульно-розвивальні, інформаційно-комунікаційні,  тестові. У співпраці з ІППОЧО координувала виконання програми дослідно-експериментальної роботи, що проводилась в Чернівецькій гімназії №2 з проблеми: «Особистісний розвиток  педагога в системі модульно-розвивального навчання» (2013-2018 рр.). Її учні є призерами Міжнародних олімпіад: з біології  – Волков А. (2011 р.), екології – Соколов М. (2003 р.), переможцями конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН.  Підготувала двох учнів, які здобули 200 балів на ЗНО з біології. Досвід   власної  педагогічної діяльності поширює серед педагогів м.Чернівці на методичних семінарах, курсах підвищення кваліфікації ІППОЧО, Міжнародних та Всеукраїнських науково-педагогічних конференціях.

Кушнір Анатолій Васильович

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2018 році.

Вчитель музичного мистецтва Чернівецької ЗОШ №5 Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 46 років.  Анатолій Васильович – художній керівник зразкового дитячого хору «Консонанс», багаторазового переможця міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських конкурсів-фестивалів. Дитячий хоровий колектив «Консонанс» здобув Гран-прі обласного фестивалю-конкурсу «Чисті роси» (номінація «Хорове мистецтво») у 2015 році. У 2017 році – Гран-прі міського фестивалю-конкурсу «Рідна пісня» (номінація «Ансамблі»).  На обласному етапі фестивалю-конкурсу «Рідна пісня» у 2017 році ансамбль «Консонанс» отримав диплом І ступеня.

Майданик Олена Геннадіївна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2011 році.

Вчитель історії Чернівецького ліцею №1 математичного та економічного профілів Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 28 років. Олена Геннадіївна у 2017 році посіла І місце в номінації «Педагогічна майстерність» у фіналі ХIV Міжнародного конкурсу творчих робіт школярів, студентів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності». У 2017/2018 н.р. працювала у складі робочої групи Міністерства освіти і науки України з оновлення програм з історії у 3-11 класах. Олена Геннадіївна – член журі І, ІІ, ІІІ етапів конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Історія».

Матвійчина Світлана Володимирівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2010 році.

Директор Чернівецької гімназії №2 Чернівецької міської ради, вчитель хімії, педагогічний стаж – 34 роки. У 2015 році Світлана Володимирівна захистила дисертації за спеціальністю «Теорія навчання» на здобуття вченого ступеню кандидата педагогічних наук. Під керівництвом Світлани Володимирівни рівень якості гімназійної освіти забезпечує лідерські позиції закладу у рейтингу шкіл міста, створюються умови для зростання фахової майстерності кожного учителя в сучасному інформаційному освітньому середовищі, ефективно реалізовується педагогіка партнерства у співпраці з ГО «Батьки – дітям». Все це дає можливість Чернівецькій гімназії №2 успішно розвивається як інноваційному закладу освіти в умовах НУШ.

Михнюк Світлана Казимірівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2020 році.

Вчитель історії Чернівецької СЗОШ №22 Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 33 роки. Світлана Казимирівна підготувала багато переможців ІІ, ІІІ і ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та правознавства, брала участь у міжнародних урядових навчальних програмах (Велика Британія, Норвегія).

Пшенічка Паул Францович

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 1996 році.

Вчитель фізики та астрономії Чернівецького ліцею №1 математичного та економічного профілів Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 50 років. Паул Францович – абсолютний переможець і володар національної премії «Global Teacher Prize Ukraine-2017»;  керівник команди та член журі на Міжнародному Європейському тренувальному ТЮФ, м. Тімішоара, Румунія (ІІІ місце), 2018 рік; тренер команди української збірної на Міжнародній юніорській олімпіаді в м.Доха, Катар, 2019 рік (3 бронзові медалі). В серпні 2019 року Паул Францович отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня, в листопаді 2017 року – почесну відзнаку Чернівецької облдержадміністрації «На славу Буковини», в грудні 2016 року – почесну грамоту Чернівецької обласної ради, в жовтні 2016 року – почесну грамоту Чернівецької міської ради, знак «За заслуги перед містом».

Столярова Ольга Олегівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2014 році.

Вчитель біології та хімії Чернівецького ліцею №3 медичного профілю Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 29 років. Ольга Олегівна підготувала багато переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та хімії. ЇЇ вихованці здобували призові місця на ІІ та ІІІ етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (відділення хімії та біології); у Всеукраїнських турнірах юних біологів у 2016/2017 н.р., 2018/2019 н.р., 2019/2020 н.р.; ІІ місце у Всеукраїнській екологічній олімпіаді DrimEco у 2018/2019 н.р.

Фостій Валентина Василівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 1999 році.

Вчитель географії і біології Чернівецької ЗОШ №28 Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 40 років. Валентина Василівна регулярно проводила майстер класи для вчителів географії міста, брала участь у створенні персонального сайту учителів географії Чернівецької ЗОШ №28, зробила публікації в журналі «Географія та економіка в рідній школі». Вихованці Валентини Василівни постійно здобувають призові місця на ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Валентина Василівна була почесним членом журі конкурсу «Учитель року – 2019» в номінації «Георгафія».

Фисюк Ольга Григорівна

Звання «Заслужений вчитель України» присвоєно у 2001 році.

Заступник директора з науково-методичної роботи Чернівецької гімназії №1 імені Тараса Григоровича Шевченка Чернівецької міської ради, вчитель української мови та літератури, педагогічний стаж – 43 роки.  Вихованці Ольги Григорівни постійно здобувають призові місця на ІІ, ІІІ та IV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з  української мови та літератури.

 

Жуковська Світлана Володимирівна

Звання «Заслужений працівник освіти України» присвоєно у 2019 році.

Директор Чернівецької ЗОШ №5 Чернівецької міської ради, вчитель біології та хімії, педагогічний стаж – 31 рік. Світлана Володимирівна – керівник шкільної команди Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа», яка реалізовується Європейським Центром ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством закордонних справ Норвегії. Протягом останніх 5-ти років поновлено угоди з Буковинським Державним медичним університетом, Головним управлінням Національної поліції у Чернівецькій області, закладами музичного спрямування щодо якісної роботи профільних класів та дитячого хору «Консонанс», який вдруге в 2017 р. удостоєний звання «Зразковий».  Керівник шкільного проєкту «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США та Посольства Великої Британії в Україні та Академією української преси. Ціль проекту – допомога дітям набути навички критичного сприйняття інформації і усвідомити цінності високоякісної інформації в контексті шкільної освіти. 

Ігнат Іван Аурелович

Звання «Заслужений  працівник освіти України» присвоєно у 2018 році.

Директор Чернівецької гімназії №6 імені Олександра Доброго Чернівецької міської ради, вчитель історії та правознавства,  педагогічний стаж – 37 років. Гімназія №6  є опорним закладом, на базі якого проводиться інноваційна діяльність з проблеми «Формування багатомовності школярів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті». Гімназія №6 є дипломантом  Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти»: у 2018 р. – диплом I ступеня (золота медаль) в номінації «Упровадження сучасних засобів навчання, проєктів, програм  і технологій для вдосконалення  та підвищення ефективності освітнього процесу»; у 2019 р. – диплом ІІ ступеня (срібна медаль) в номінації «Соціалізація особистості в умовах сучасних викликів»; у 2020 р. – диплом ІІ ступеня (срібна медаль) в номінації «Міжнародне співробітництво як важливий фактор конкурентоспроможності української освітньої системи».

Цуркан Людвига Павлівна

Звання «Заслужений працівник освіти України» присвоєно у 2016 році.

Директор Чернівецької СШ ОРТ №41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента Чернівецької міської ради, вчитель англійської мови, педагогічний стаж – 29 років. Людвига Павлівна – переможець міського та обласного туру, лауреат (ІІ місце) заключного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014» в номінації «Директор школи». З 2018 року під її керівництвом працює інноваційний експериментальний майданчик всеукраїнського рівня з проблеми «Система навчання та формування в учнів компетенцій з робототехніки та технології», налагоджено співпрацю з міжнародними освітніми фондами та громадськими організаціями, створено сучасну матеріально-технічну базу для розвитку технологічного профілю, всіх учнів 1-11 класів забезпечено безкоштовним харчуванням, реалізується програма партнерства у навчанні Україна-Польща-Литва-Ізраїль. У грудні 2019 р. Людвига Павлівна стала переможцем конкурсу на кращу освітню ідею регіонального рівня, у січні 2020 р. отримала міжнародну відзнаку ОРТ за кращий менеджмент в освіті;  неодноразово презентувала свій досвід на конференціях, форумах та семінарах у Чернівцях, Києві, Одесі (Україна), Тель-Авіві, Хайфі (Ізраїль), Вільнюсі (Литва); має низку публікацій на сторінках Всеукраїнських педагогічних видань; вона – регіональний тренер НУШ для навчання керівників закладів освіти. 

Бордіян Георгій Васильович

Звання «Заслужений тренер України» присвоєно у 2001 році.

Заступник директора дитячо-юнацької спортивної школи №4 Чернівецької міської ради, тренер зі спортивного орієнтування, педагогічний стаж – 42 роки. Георгій Васильович готував до змагань члена збірної команди України зі спортивного орієнтування у 2015-2018 р.р. Шелепюк Наталію. У 2015 році на Чемпіонаті Європи у Чехії Наталія здобула 5 місце. Також за останні п’ять років Георгієм Васильовичем підготовлено 6 призерів Чемпіонату України зі спортивного орієнтування, а також більше 20 чемпіонів та призерів чемпіонату області  зі спортивного орієнтування. 

Васильєв Валерій Володимирович

Звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» присвоєно у 1993 році.

Вчитель фізичної культури Чернівецької гімназії №4 Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 46 років. У 2015 році на Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах системи освіти України Валерій Володимирович виборов 5 місце. У 2016 році – отримав Грамоту Верховної Ради України. У 2020 році на Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах системи освіти України здобув почесне І місце.

Клименко Алла Василівна

Звання «Заслужений  працівник народної освіти України» присвоєно у 1999 році.

Директор Міського палацу дітей та юнацтва, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м.Чернівці, вчитель хімії та біології, педагогічний стаж – 49 років. Алла Василівна  у 2017 році отримала подяку Департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації, у 2018 році – грамоту управління освіти Чернівецької міської ради. За участь у проєкті професійного розвитку «Толока позашкільників» у 2019 році Алла Василівна була нагороджена  сертифікатом  Національної Академії педагогічних наук України ДЗВО «Університет менеджменту освіти». 

Покиданець Михайло Григорович

Звання «Заслужений майстер народної творчості України» присвоєно у 2009 році.

Вчитель хореографії Чернівецької гімназії №4 Чернівецької міської ради, педагогічний стаж – 59 років.  Михайло Григорович  – кавалер ордену дружби народів, лауреат обласної премії імені Георгія Гараса, нагороджений грамотою національної спілки майстрів народної творчості України з нагоди ювілею. Михайло Григорович проводить на базі шкільного музею засідання керівників шкільних музеїв міста, творчої групи хореографів міста, директорів закладів позашкільної освіти міста Чернівці.

Сидорчук Леонід Юхимович

Звання «Заслужений діяч мистецтв України» присвоєно у 1999 році.

Балетмейстер-постановник Чернівецького  фольклорного театру-студії «Ґердан», стаж роботи – 21 рік. У 2017 році  міський фольклорний театр-студія «Ґердан» став бронзовим чемпіоном 3-го Всеукраїнського чемпіонату з хореографічного мистецтва «Art dance» в номінації «Народний танець». У 2018 році отримав диплом першого ступеня Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої та  юнацької творчості «Чисті роси» у номінації «Народно-сценічний танець», у 2019 році – Гран-Прі міського фестивалю-конкурсу дитячої та  юнацької творчості «Чисті роси» у номінації «Фольклор». У 2020 році «Ґердан» став володарем Гран-прі обласного фестивалю-конкурсу дитячої та  юнацької творчості «Чисті роси» у номінації «Художнє виконавство». Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter