Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія
Символи міста
Остання редакція 05 Лис 2019 о 09:08
16848
Опис прапору м. Чернівці

Прапор складається з древка, навершя і полотнища.

Полотнище – основна частина прапора – двостороннє прямокутної форми, розміром 136 x 180 см.

Лицева сторона полотнища – біле поле з шовку, обрамлене атласною смугою завширшки 12 см з біло-червоних зубоподібних трикутників. В центрі аплікаційна, рельєфна вишивка – герб міста геральдичний щит червоного –кольору, на якому розміщені срібна (біла) відкрита мурована брама з сімома зубцями над ними, в два ряди, вісім (по чотири в ряду) вмурованих каменів, посеред відкритої брами розміщено державний герб України – фігуральний золотий (жовтий) тризуб. Під воротами дві перехрещені лаврові гілки, перев’язані синьо-жовтою стрічкою. Герб обрамлений бронзовим орнаментальним картушем завершений срібною мурованою короною з п’ятьма помітними виступами. Над гербом рельєфно напівкругом академічним шрифтом вишито напис українською мовою: “Чернівці”. Під гербом – “1408” (дата першої писемної згадки про Чернівці). З обох боків гербу і всі чотири кути поля заповнені вигаптуваним рослинним орнаментом, а на кутках поля орнаменти доповнені двома буковими гілками з горішками, листочки яких вишиті шовковими нитками зеленого кольору широкої палітри.

Зворотна сторона – жовте поле з репсу обрамлене такою ж смугою як і лицева. В центрі розміщено герб України: геральдичний щит синього кольору з нанесеним на нього золотим фігуральним тризубом. Всі чотири кути поля заповнені рельєфним рослинним фігуральним орнаментом, які доповнені двома дубовими гілками з жолудями, листя яких вишиті шовковими нитками зеленого кольору широкої палітри.

На виготовлення полотнища необхідно буде використати: шовк, репс, атлас, бавовняне полотно, шовкові, металеві нитки срібного, золотого, зеленого (всіх відтінків), темно-коричневого кольорів.

Техніка виконання: ручна робота, аплікація, гаптування, вишивка; гравіровка, чеканка.
Полотнище має бути прикріпленим до древка, цвяхами з декоративними латунними головками.

Древко – кругла діаметром 4,5 см, жердина довжиною 218 см, забарвлене в червоно-білі кольори міста, як і на смузі полотнища, вкісними смугами. На нижньому кінці-повинен бути металевий патрон для гнізда прапорного держака, а верх увінчаний навершям.

Навершя списоподібне, довжиною 51 см, виготовлено з латуні жовтого кольору, і складається з трьох частин: ніжки, цоколя і вершини.

Ніжка – кругла, довжиною 51 см, трубка в перетині 4,5 см, до якої посередині обручами прикріплені протилежно розташовані три скоби форми латинської прописної літери “S”, до яких будуть прикріплюватися нагородні та пам’ятні стрічки. В основі трубки болт з фігурним шурупом при допомозі якого навершя кріпиться до древка.

Цоколь має вигляд трубки довжиною 8 см, на яку посередині насаджено сильно стиснуту з полюсів кулю діаметром 10 см, по колу прикрашену смугою з вичеканеними на ній низкою напівкульок. Кінці трубки, що виходять з кулі по полюсах, мають невеличкий зовнішній вигин у вигляді обідка.

Вершина має вигляд фігурального леза списа розміром 25*13,5 см, закріпленого на латунному стержні, який вставляється у цоколь і ніжку (довжиною 23 см). Щоки списа прикрашені вигравіруваними рослинними орнаментами барочного типу, а в центрі широкої частини з обох сторін, вичеканено накладний герб міста – мініатюри копій герба міста, що на лицевій стороні полотнища прапора. Різняться вони лише тим, що на гербах навершя ворота і корона чорного кольору. Це пояснюється тим, що канони геральдики не дозволяють насаджувати один на одного благородні метали (срібло на золото і навпаки).

Герб міста

Герб міста складається з геральдичного щита, на якому розміщена відкрита мурована брама з сімома зубцями, над ними, в два ряди, вісім (по чотири в ряд) вмурованих каменів, посеред відкритої брами розміщено державний герб України – фігуральний тризуб. Під брамою дві перехрещені лаврові гілки, перев’язані стрічками. Даний герб обрамлений бронзовим орнаментальним картушем, завершеним мурованою короною з п’ятьма помітними виступами. Передбачається використання і малого герба – герба без орнаментального картуша і корони.

Герб м. Чернівці виконано в двох варіантах: кольоровому і чорно-білому.

Кольорове рішення являє собою: геральдичний щит червоного кольору, відкрита мурована брама, вісім вмурованих каменів над ними і корона, якою завершується картуш – срібного (білого), фігуральний тризуб, гілки під воротами – золотого (жовтого), стрічка, що перев’язує гілки – синьо-жовтого, а картуш бронзового кольору.

Чорно-біле рішення передбачає в геральдиці слідуючі позначення кольорів: червоний колір – вертикальні риски; срібний (білий) – біле поле; золото, бронза (жовтий) – крапки, на білому полі; синій – горизонтальні риски.

Автор нової редакції гербу міста Чернівці – лауреат міжнародних конкурсів, художник: Криворучко.

Положення про офіційний символ Чернівецької міської територіальної громади – Почесний ланцюг міського голови та його Опис

§.1

Спираючись на історичну традицію, запроваджену у 1908 році, та повертаючи Чернівцям звичаї й здобутки європейського самоврядування, Чернівецька міська територіальна громада у переддень 600-річного ювілею першої письмової згадки про місто, відновлює офіційний символ міста – Почесний ланцюг міського голови, як вияв високої довіри міської громади до вільно обраного нею міського голови та як знак високого обов’язку міського голови перед територіальною громадою.

§.2

Цей символ міської територіальної громади діятиме поруч із іншими офіційними символами Чернівців – Прапором міста та Гербом міста.

§. 3

Офіційний символ – Почесний ланцюг міського голови засновується громадою міста Чернівців на вічне користування усіма Чернівецькими міськими головами.

§. 4

Почесний ланцюг одягається й носиться міським головою Чернівців поверх костюма під час його вступу на посаду, відкриття й закриття першої та останньої сесій міської ради кожного скликання, під час церемоній відзначення державних свят, Дня міста Чернівців, урочистих прийомів державних та офіційних делегацій, на інших урочистих загальноміських заходах.

§. 5

Почесний ланцюг є власністю територіальної громади й зберігається в найкращому стані в приміщенні міської ради Чернівців, вручається на користування й зберігання кожному Чернівецькому міському голові на першій сесії новообраної міської ради його попередником або (та) представниками територіальної громади з числа Почесних громадян Чернівців.

§. 6

Почесний ланцюг міського голови виготовлений із збереженням задуму та втілення першого ланцюга, втраченого у лихолітті минулого, за ескізами чернівчанина, заслуженого художника України О.І. Криворучка, скульптором, народним майстром України В.Б. Бондаренком у виробничій студії С.І. Зайцева в місті Києві.

В новій редакції Почесного ланцюга збережено головний знак ланцюга у вигляді медалі, на якій збережено та викладено українською мовою текст: на аверсі – «Чернівецька громада – вільно обраному голові», на реверсі – «Основою вільної держави є вільна громада».

На аверсі знаку зображена жіноча постать в міській короні (берегиня міста), яка сидить у кріслі на боковій частині якого зображено герб Чернівців. Права її рука сперта на книгу, як символ закону й самоврядування, а ліва – на підлікотник крісла. На тлі зображено ратушу, освічену сяйвом сонця, та книги, що символізують науку й літературу, а також гірлянда із лавра.

На реверсі знаку зображена жіноча постать на весь зріст, у руках якої пальмові гілки, символ миру, злагоди та толерантності. Її руки спираються на кам’яний мур з чотирма цеховими гербами (сільське господарство, торгівля, ремесла та промисловість), що символізує економічний поступ міста.

Основними елементами ланцюга є герби, що чергуються, – два малі державні герби України, два герби Чернівецької області та шість гербів міста Чернівців. Між ланками ланцюга (розробки О. І. Криворучка) розміщені декоративно-символічні диски у вигляді стилізованих букових горіхів. Діаметр головного знаку (медалі) має 60 мм. Ланцюг виконано в металі із позолотою.

§. 7

Почесний ланцюг від імені територіальної громади відновлено 27 вересня 2007 року з нагоди відзначення 600-ліття першої письмової згадки про Чернівці. Першим міським головою, який прийме офіційний символ Чернівецької міської територіальної громади – Почесний ланцюг, є Микола Трохимович Федорук.

Голова Громадської ради з підготовки
та відзначення 600-річчя від першої письмової
згадки про Чернівці Ярослав Курко

ПОЛОЖЕННЯ
про почесну відзнаку Чернівецької міської ради – медаль «На славу Чернівців»

1. Почесною відзнакою Чернівецької міської ради – медаллю “На славу Чернівців” (далі – медаль “На славу Чернівців”) нагороджуються громадяни України та іноземних держав за вагомий внесок у розвиток міста Чернівців, його популяризацію в Україні та за її межами, які своєю активною діяльністю сприяли та сприяють соціально-економічному, культурному розвитку міста, утвердженню його європейського статусу.
2. На нагородження медаллю “На славу Чернівців”, як правило, подаються кандидатури осіб, які були нагороджені двома і більше відзнаками Чернівецької міської ради.
3. Право подання кандидатур на нагородження медаллю “На славу Чернівців” належить: 3.1. Чернівецькому міському голові.
3.2. Секретарю Чернівецької міської ради.
3.3. Постійним комісіям Чернівецької міської ради.
3.4. Районним в місті Чернівцях радам та виконавчим органам Чернівецької міської ради.
3.5. Трудовим колективам підприємств, установ, організацій міста Чернівців усіх форм власності.
3.6. Громадським організаціям, профспілкам, творчим спілкам тощо.
4. При поданні кандидатури на нагородження до Чернівецької міської ради надаються:
4.1. Клопотання, подане одним із суб’єктів, зазначених у пункті 3 цього Положення.
4.2. Характеристика на кандидата та обґрунтування його особливого внеску в розвиток міста, які дають підставу для нагородження медаллю. В характеристиці має міститись інформація про інші державні нагороди та нагороди міської ради, яких була удостоєна ця людина.
5. Клопотання про нагородження медаллю “На славу Чернівців” подається до Чернівецької міської ради не пізніше, ніж за 40 календарних днів до дати вручення нагороди або відзначення ювілейної дати.
6. Рішення про нагородження медаллю “На славу Чернівців” приймається виконавчим комітетом Чернівецької міської ради.
7. Медаль“На славу Чернівців” носиться на лівій стороні грудей та розташовується після державних нагород України, СРСР та нагород інших країн.
8. Медаль “На славу Чернівців” виконана із срібла з позолотою, має форму кола діаметром 28 мм. Планка медалі білого кольору з червоними смужками, що відповідає кольорам прапора Чернівців. Внизу планки – букова гілка. На аверсі зображено герб Чернівців та напис – “На славу Чернівців”. На реверсі – офіційний логотип 600-літнього ювілею Чернівців.Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter