Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія
Заклади культури міста
Остання редакція 23 Тра 2019 о 16:56
1925

Будинок культури творчої молоді "Автограф"

 Історія закладу розпочалась у 1985 році, коли  на  численні  звернення  молоді, тодішньою владою було прийнято  рішення  передати  приміщення  в  центральній,  історичній  частині  міста  для  створення  молодіжного  клубу,  в  якому  могли  б  поєднатись  відпочинок,  спілкування  і  творча  робота  різних  категорій  молоді. 

У травні  1987  року  в  Чернівцях  по  вулиці  Франка,  29  гостинно  відчинив  свої  двері  міський  будинок  культури  творчої  молоді  «Автограф». Новий заклад культури став    своєрідним   автографом  архітекторів,  художників,  будівельників,  які  безпосередньо споруджували  його. З архітектурної точки зору заклад виділяється серед інших споруд по вулиці Франка незвичайним архітектурним стилем, що на той час було новинкою. В оздобленні фасаду використана техніка мозаїки та кубічні форми.

Після  відкриття  «Автографа»  творчі  молоді  особистості  отримали  нагоду  проводити  свої  презентації,  виставки,  сольні  програми.  Гостями  клубу  творчої  молоді  були  дуже  відомі  особистості:  Дмитро  Гнатюк,  Софія  Ротару,  Іон  Суручану,  Павло  Дворський,  Назарій  Яремчук,  Ян  Табачник,  Марія  Миколайчук.  А  також  гості  з  Італії,  Польщі,  Південної  Америки.  Відомі літературні  діячі:  Тамара  Севернюк,  Микола  Бучко,  Галина  Тарасюк,  Василь  Васкан,  Ганна  Дущак,  Людмила  Ільїна та інші.

Свій  вклад  у  розвиток  Будинку  культури  внесли  його  керівники  у  різний  час:  Володимир  Самойлов,  Григорій  Волинець,  Лілія  Тарасевич,  Людмила  Крупко,  Ольга  Салевич,  Олена  Карпач.

Вже  30  років  «Автограф»  залишається  осередком  мистецтва  та  творчого  життя, спілкування  та  дружньої  дискусії,  осередком  зустрічі  людей  різного  віку,  різних  поглядів,  різних  інтересів  та  уподобань.            

В БКТМ «Автограф» проходять різні заходи:  інтелектуальні ігри для молоді, зустрічі з видатними людьми, театральні постановки, вечори відпочинку, дитячі розважальні програми.

Заклад організовує концерти та фестивалі, в т.ч. акустичної та рок музики, виступи на яких є гарним стартом для музикантів - початківців.

 

В установі працюють 14 клубних формувань, де молодь може відкрити та розвинути свої таланти.

 

Аматорські колективи:

 • Вокальний гурток «Автограф»,
 • Гурток сучасного танцю «Денс хол»,
 • Гурток бально – спортивного танцю «Гран прі»,
 • Джаз - фанк гурт «F.A.B.»,
 • Ф’южн гурт «Жива вода»,
 • Рок - гурт «Тиха течія».

 

    Клуби за інтересами:

 • Клуб інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?»,
 • Брейн ринг,
 • Рок-клуб,
 • Диско-клуб,
 • Клуб «Милосердя»,
 • Клуб «Рукоділля»,
 • Літературний клуб.

 

Участь у всіх клубних формуваннях безкоштовна!

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

           

Перелік платних послуг, що надаються у закладі (культобслуговування населення):

 

 • Виставки,
 • Презентації,
 • Концертні програми,
 • Дитячі тематичні ранки,
 • Вечори відпочинку,
 • Літературні вечори,
 • Зустрічі з відомими людьми,
 • інші.

 

Оплата культобслуговування:

згідно калькуляції - 300 грн. за 1 годину,

по квитках - 20 грн. за 1 квиток.

Комунальна бюджетна установа «Будинок культури творчої молоді Автограф  м. Чернівців» (код ЄДРПОУ 32452539)

директор: Лобурак Володимир Миколайович, заслужений артист України

адреса:  м. Чернівці, вул. Франка Івана, буд. 29

(геокоординати: 48.2886725,25.933270300000004)

тел.:  (0372) 52-57-68  

е-mail: autograph-bktm@i.ua

графік роботи:  вт-нд:   10.00 –19.00, вихідний – понеділок

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/pg/ 174419043065973

Будинок естетики та дозвілля м.Чернівців

 Будівля теперішньої комунальної установи «Будинок естетики та дозвілля м. Чернівців» було побудоване у 1900 році, з 1961 року почало працювати як клубний заклад.

На творчій мапі міста зарекомендував себе як осередок культури в середмісті Чернівців,  «Шепетівка» - так скорочено називають заклад.

Свого розквіту заклад досяг завдяки Семену Ісаковичу Цидельковському - Заслуженому діячу мистецтв України, відомому імпресаріо, що багато років незмінно керував установою.

Семен Цидельковський займав особливу нішу на культурному Олімпі Буковини та України. Він автор багатьох культурних проектів, пов`язаних з іменами Анатолія Солов`яненка, Ліни Костенко, Богдана Ступки, Євгена Євтушенка, Роберта Рождественського, Людмили Гурченко, Ади Роговцевої, Івана Драча, Зіновія Гердта та багатьої інших. Автор багатьох поетичних і прозаїчних книг. Будинок естетики та дозвілля був майданчиком для реалізації проектів імпресаріо. Донині для багатьох людей міста «Шепетівка» асоціюється із іменем Семена Ісаковича.

 

Заклад й надалі залишається популярним місцем для проведення концертів, творчих вечорів, театральних дійств.

Установою було започатковано ряд традиційних культурно-мистецьких заходів до пам’ятних дат, такі як:

 • «Крізь минуле – у сьогодення» - до Дня молоді та Дня Конституції України;
 • «Крок у майбутнє» - до Дня Незалежності України;
 • «Мистецтво стирає кордони» - до днів Європейської спадщини;
 • «Місто, без якого мені не жити» - до дня міста Чернівців;
 • «У колі друзів» - до Міжнародного дня борівської пісні.

«Мистецька веранда» - проект Будинку естетики та дозвілля.  В рамках проекту учасники клубних формувань установи  представляють свою творчість за межами установи – на площах та вулицях міста.

Регулярно у закладі відбуваються театральні постановки, концерти, творчі вечори авторів бардівської пісні, що є візитною карткою установи.

Також гарною традицією є проведення вечорів гумору, стенд-ап концертів, що підтверджує те, що заклад розрахований на широку аудиторію та щодня розвивається.

 

На сьогодні в установі працює 15 клубних формувань, зокрема: 2 народних колективи, 2 колективи художньої творчості та 11 любительських об’єднань.

Любительські об’єднання працюють у таких напрямках: 5 - літературно-мистецьких, 2 - художньо-творчих, 1 - соціально-громадський, 3 - дитячі інформаційно-просвітницькі.

Серед них й відоме аматорське театральне об’єднання «Територія натхнення» ( керівник  Елла Мадей), що регулярно ставить вистави і постійно бере участь у фестивалі «Мандруючі зірки» ім. Шолом-Алейхема у м. Києві та інших конкурсах та фестивалях.

Відомий у місті також Народний аматорський театр Будинку естетики та дозвілля, керівник та режисер якого заслужений артист України Мирослав Маковійчук.

 

Участь у всіх клубних формуваннях безкоштовна!

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

Платним є лише театр-студія «Дев’ятий замок» (керівник Анна Шевченко), вартість занять у якому становить 120 грн. на місяць.

Театр-студія «Дев’ятий замок» - аматорський театр, що постійно бере участь у всеукраїнських театральних конкурсах та фестивалях та здобуває перемоги.

Комунальна бюджетна установа «Будинок естетики та дозвілля м. Чернівців» (код ЄДРПОУ 32452544)

директор: Якимець Анна Вікторівна

адреса: м. Чернівці, вул. Шепетівська, буд. 5

(геокоординати: 48.2951241,25.939025799999968)

тел. (0372) 52-44-17

е-mail: anna-yakimets@ukr.net

графік роботи:  пн-нд:   09.00 – 22.00

сторінка на Фейсбуці – Будинок естетики та дозвілля м. Чернівців

Центр культури "Вернісаж"

 Центр культури «Вернісаж» створений рішенням 29 сесії IV скликання Чернівецької міської ради від 23.12.2004 року №642.

Основною діяльностю Центру є організація виставок професійних художників, майстрів декоративно-ужиткового та народного мистецтв,  фотохудожників та архітекторів. Географія не обмежується тільки Україною, виставкова зала регулярно приймає виставки митців із усього світу.

Основна виставкова зала знаходиться за адресою м. Чернівці, вул. Франка Івана, буд. 15. У 2017 році заклад отримав ще одну виставкову залу – у колишньому Німецькому домі на центральній пішохідній вулиці міста – вулиці Кобилянської Ольги, буд.53.

Таким чином, Центр культури «Вернісаж» на даний момент має дві виставкові зали у центрі міста – на вул. Франка та вул. Кобилянської.

У «Вернісажі» щорічно проводяться такі виставки всеукраїнського масштабу:

 • триєнале «Від Землі до Сонця»,
 • триєнале «Фолькмодерн»,
 • бієнале «ART-AKT».

 

Традиційно у Центрі проводяться різноманітні за формами та змістом  культурно-мистецькі заходи: концерти, перформанси, інсталяції,  театральні вистави, творчі зустрічі з молодими та вже відомими митцями країни, дитячі програми.

Велика увага приділяється організації заходів для дітей з особливими потребами, для яких проводяться інтегровані заняття з хенд-мейду та майстер-класи з живопису.

Постійно у Центрі ведеться просвітницька діяльність з метою задоволення культурних потреб та організації змістовного відпочинку різних верств населення.

         Центр тісно співпрацює із засобами масової інформації міста,  громадськими молодіжними організаціями та професійними спілками. Починаючи з 2017 року розпочав тісну співпрацю у сфері культурно-мистецької діяльності з прикордонним загоном Чернівецької області.

        

Візитною карткою Центру є традиційний щорічний Фестиваль етнічних мистецтв, який покликаний знайомити мешканців та гостей міста з найкращими культурними традиціями різних народів світу - музикою, хореографією, поезією, кулінарним мистецтвом тощо.

 

Відвідування закладу є безкоштовним!

        

Окрім, виставкової діяльності, при Центрі  культури працює 5 клубних  формувань:

 1. Клуб вивчення французької мови,
 2. Клуб розмовної англійської з Кейтлін,
 3. Клуб вивчення жестової мови,
 4. Студія образотворчого мистецтва "Акварель",
 5. Студія комп'ютерного дизайну та поліграфії.

        

Всі клубні формування працюють на безоплатній основі.

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

 

Комунальна бюджетна установа «Центр культури Вернісаж м.Чернівців» (код ЄДРПОУ 33395110)

директор – Куваєва Лариса Іллівна

адреса: м. Чернівці,  вул. Франка Івана, буд. 15

(геокоординати: 48.2898924,25.933744100000013)

тел. (0372) 52-55-48

е-mail: vernisazh-buk@ukr.net

графік роботи: вт-пт: 12.00- 19.00, сб- нд:  12.00-18.00, вихідний – понеділок

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/cc.vernisazh

Культурно-просвітницький центр м.Чернівців

 Культурно-просвітницький центр м. Чернівців знаходиться за адресою вул. Руська, буд. 222. Через віддаленість від центру міста жителі цього мікрорайону довгий час залишалися позбавленими можливості відвідувати клуби та гуртки. Проблему вирішили в 2003 році, відкривши на День міста Культурно-просвітницький центр.

Враховуючи потреби жителів мікрорайону у закладі створено та успішно функціонують клубні формування різного спрямування для всебічного творчого розвитку дітей та дорослих.

Наразі дозвілля та творчий розвиток дітей та молоді забезпечують такі гуртки та студії:

 • Сучасно-молодіжний танець «Любисток», дві групи: молодша, вік учасників 6-8 років та доросла, вік учасників 9-15 років, участь безкоштовно,
 • Студія декоративно-прикладного мистецтва «Візерунок», вік учасників 6-18 років, участь безкоштовно,
 • Художня студія «Світ очима дитини», вік учасників 6-15 років, участь безкоштовно,
 • Театральна студія «Маска» - вік учасників 17-22 років, участь безкоштовно,
 • Музична студія «Веселка» - вік учасників 8-18 років, участь безкоштовно,
 • Фізично-оздоровчий гурток «Будьмо здорові», вік учасників 9-15 років, участь безкоштовно,
 • Курси англійської мови «English World» - навчать англійської мови та допоможуть удосконалити вже набуті знання мови, вік учасників 7-13 років, вартість навчання - 440 грн./міс.,
 • Курси дошкільнят "Зернятко" – для наймолодших діток 4-5 років, де вони опановують основи читання, арифметики, вчаться логічно мислити – вартість навчання 300 грн./міс.,
 • інші.

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

Візитна картка закладу – народний вокальний ансамбль «Барвистий розмай».  Яскравий етно-колектив, учасники якого регулярно приймають участь в культурно-масових заходах міста та області, а також у всеукраїнських та міжнародних фестивалях.

При установі працює Бібліотека-філія №20 Централізованої бібліотечної мережі.

 

Комунальна бюджетна установа «Культурно-просвітницький центр м. Чернівців» (код ЄДРПОУ 32726242)

директор: Сіроус Юрій Іванович

адреса: м. Чернівці, вул. Руська, буд. 222

(геокоординати: 48.28040060000001,25.97876020000001)

Будинок культури  "Ленківці"

Будинок культури «Ленківці» створений рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 13.01.2009 року № 25/1.

Установа розташована в мікрорайоні Ленківці, метою її створення стала необхідність  задовільнити духовні  та  естетичні  потреби жителів даної частини міста, адже він є віддаленим від центру міста.

У закладі постійно проводяться різноманітні культурно-мистецькі заходи, концерти, розважально-ігрові програми. Також ведеться культурно-просвітницька діяльність з метою збереження духовних надбань українського народу, популяризації народних традицій, звичаїв та обрядів Буковинського краю, задоволення культурно-дозвіллєвих потреб чернівчан.

У будинку культури функціонують клубні формування, зокрема:

 • Вокальний ансамбль «Ластівка», вік учасників 8-16 років;
 • Дитячі вокальні ансамблі: «До-ре-мі-фа-соль-ка», вік учасників 4-9 років та «Дзвіночок», вік учасників 9-16 років;
 • Драматичний гурток «Фарби життя», вік учасників 8-16 років;
 • Ляльковий театр «Скринька з казками», вік учасників 8-16 років;
 • Любительське об’єднання «Група Здоров’я», вік учасників 15-65 років;
 • Любительське об’єднання «Літературна читальня», вік учасників 15-35 років.

          Участь у зазначених клубних формуваннях безкоштовна!

 

Перелік платних гуртків:

 • Курси з підготовки дошкільнят «Пізнайко-дошколярик» - 230 грн./міс.,
 • Гурток оздоровчої аеробіки для дорослих - 150 грн./міс.,
 • Хореографічні колективи для дітей різного віку, 150 грн./міс.:

«Сонечко», вік учасників 4-7 років,

«Барвистий віночок», вік учасників 8-11 років,

«Мрія», вік учасників 11-16 років.

 

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

При установі працює Бібліотека-філія № 13 Централізованої бібліотечної мережі.

 

Комунальна бюджетна установа  «Будинок культури “Ленківці” м. Чернівців» (код ЄДРПОУ 36819864)

директор: Гнатюк Ольга Миколаївна

адреса: м.Чернівці, вул. Вільшини Остапа, буд. 39

(геокоординати: 48.328042,25.890561700000035)

проїзд міським транспортом: автобуси № 24, 7, 1-А

тел. (0372) 52-51-33

е-mail: bk-lenkivci@ukr.net

Палац урочистих подій

Будинок № 29 по вулиці Кобилянської Ольги, відомий сучасникам як «Палац урочистих подій», зведено 1873 року на замовлення пана Розенцвайга. Згідно з рекламним оголошенням тих часів 1924 року тут розміщувалась румунська фірма «Космінул-Уніуне» — об'єднання з деревообробної індустрії, експлуатації пилорам. Уставний капітал фірми становив 10 000 000 лей.

У 20-х-30-х роках приміщення будинку орендував румунський національний банк. Певний час тут розміщувалась також редакція газети «Черновіцер тагблат». 1931 року в одному з приміщень будинку № 29 облаштувалась фірма «Моргат», що займалась продажем виробів із вовни. За радянських часів тут спочатку відкрили ательє мод, а згодом вже облаштували Палац.

Двері Палацу урочистих подій м. Чернівці вже декілька поколінь відкриті для закоханих пар нашого міста, змінювалась влада, правила реєстрації шлюбу, методи реалізації подання заяв, але працівники «Палацу щастя» завжди прагнули спростити і поліпшити умови одруження закоханим парам, провести святкову церемонію одруження на високому, професійному рівні і зробити свято для молодят по справжньому незабутнім.

 

З лютого місяця 2017 року стартував пілотний проект Міністерства юстиції «Шлюб за добу». Палац урочистих подій став організатором цього проекту. Віднині всі пари, що планують одружитись, мають можливість, прийшовши до Палацу, отримати документ про шлюб протягом однієї доби після подачі заяви!

Також в приміщенні Палацу урочистих подій працює фото-студія «Спалах» - професійна фотостудія, оздоблена сучасним обладнанням для професійних фотосесій. Відповідно до сезону локації в фотостудії декорують найкращі дизайнери м. Чернівців, завдяки чому кожна пара прийшовши зі своїм фотографом має змогу закарбувати на згадку неймовірно яскраві світлини.

 

Щорічно «Палац щастя» організовує масштабні проекти - фестивалі та шоу просто неба на вулиці Кобилянської біля входу в Палац:

 • «Відкриття весільного сезону»,
 • конкурс краси «Міс майбутня наречена»,
 • конкурсні програми «Король та королева Палацу».
 • благодійний фестиваль «Одруження на Панській»,
 • свято св. Миколая для дітей з малозабезпечених сімей та дітей інвалідів.

Кожного року найкращі презентації, нові учасники, конкурсні змагання і новації чекають всіх мешканців нашого міста.

  

Вартість  послуг Палацу складає:

 

Урочистий обряд одруження в Палаці – 1 200 гривень;

Не урочистий обряд одруження – 800 гривень;

Виїзна церемонія - 680 гривень.

 

Пілотний проект  «Шлюб за добу»:

 

Послуги РАЦСу:

 • Юридичне оформлення документів 1 410 гривень – вихідні дні, 1 010 гривень – будні дні;
 • Державне мито 0,85 гривень.

 

Послуги Палацу урочистих подій:

- Урочистий обряд одруження – 1 200 гривень;

- Не урочистий обряд одруження – 800 гривень.

 

 

Комунальна бюджетна установа «Палац урочистих подій м. Чернівців»

(код ЄДРПОУ 32452460)

директор: Федоряк Ліна Арленівна

адреса:  м. Чернівці, вул. Кобилянської Ольги, 29

(геокоординати: 48.2885121,25.93764729999998)

тел. (0372) 52-65-33

е-mail: cv-palac@gmail.com

графік роботи:  вт-нд:   09.00 – 18.00, вихідний – понеділок

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/palaceWedding

веб-сайт: http://www.palac.cv.ua

Клуб мікрорайону Рогізна

Клуб мікрорайону «Рогізна» створений рішенням 9 сесії Чернівецької міської ради I скликання від 21.01.1992 року. Для жителів даного віддаленого  від центру міста мікрорайону даний заклад є осередком культури та дозвілля.

У 2018 році відбулось відкриття нового приміщення клубу – новозбудованого, сучасного, в стилі хай-тек будинку, що є результатом роботи професійних архітекторів. Із відкриттям нового приміщення клуб став ще більшою окрасою та гордістю мікрорайону. Приміщення оснащується сучасною матеріально-технічною базою, щоб відповідати потребам часу.

В клубі «Рогізна» проводяться різноманітні культурно-мистецькі заходи, концерти, зустрічі з видатними людьми, дитячі розважальні програми. Також ведеться просвітницька діяльність з метою збагачення духовності українського народу, задоволення культурних потреб та організації відпочинку населення.

Візитною карткою клубу є традиційний фестиваль «Рогізнянська галушка», що проводиться щороку в травні.

У клубі функціонує творчий колектив - народний вокально-інструментальний гурт «Золота криниця», що активним учасником міських заходів та свят.

 

Перелік послуг, що надаються у закладі:

 • Школа дизайну та hand made «ART-простір» для учасників 5-15 років - кожен бажаючий зможе навчитись власними руками створювати прекрасні речі – навчання безкоштовно,
 • Любительське об'єднання «Жіноча вітальня» - участь безкоштовно,
 • Розмовний клуб «Positiff English» - навчить Вас розмовляти англійською та допоможе удосконалити вже набуті знання мови – навчання безкоштовно,
 • Вокальна студія «Bless Voice» для дітей 4-8 років – навчання співу та допомога у підборі репертуару та сценічного образу для впевненого старту у світ музики – навчання безкоштовно,
 • Вокальна студія «Прованс» для учасників 10-25 років, навчить професійно співати в улюбленому жанрі, майстерно володіти різними техніками вокалу – навчання безкоштовно,
 • Танцювальний колектив народної хореографії «Натхнення» для дітей 4-12 років - вартість навчання 150 грн./міс.

 

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

При клубі працює Бібліотека-філія № 14 Централізованої бібліотечної мережі.

 

Комунальна бюджетна установа «Клуб мікрорайону Рогізна м.Чернівців» (код ЄДРПОУ 32452518)

директор: Фалафівка Марія Миколаївна

адреса:  58026, м. Чернівці, вул. Возз’єднання, буд. 2-А

(геокоординати: 48.344791,25.944241899999952)

проїзд міським транспортом: автобуси № 13, 15, 16, 2, 23, тролейбус №11

тел. (0372) 56-28-87

е-mail: klub_rogizna@ukr.net

графік роботи:  пн-сб:   09.00 – 21.00, вихідний - неділя

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/1645756982182510/

сторінка Instagram:  klub_rogizna

Клуб мікрорайону Роша

Будинок культури мікрорайону «Роша» знаходиться в місті Чернівцях по вулиці Горіхівській. Рік введення споруди в експлуатацію – 1906, працює як клубний заклад з 1950 року. Є осередком культури та дозвілля роботи даного мікрорайону.

Задля  організації якісної культурно-дозвіллєвої діяльності і відпочинку мешканців мікрорайону Роша в установі створюються та успішно функціонують різноманітні клубні формування, проводяться заходи:

 • Концертні програми;
 • Вистави;
 • Конкурсно-ігрові програми;
 • Вечори відпочинку;
 • Бесіди та лекції;
 • Вечорниці;
 • Майстер-класи;
 • Розважально-пізнавальні квести на свіжому повітрі;
 • Виставки.

 Більшість заходів, що проводяться у закладі орієнтовані на активних жителів мікрорайону віком від 6 до 60 років. Головна мета такої роботи – розвиток творчого потенціалу, пробудити громадську активність і дати імпульс для розвитку інтересу до самореалізації, проведення колективного дозвілля, здорового способу життя, а також зростання громадянської самосвідомості, виховання патріотичних почуттів.

  В Будинку культури «Роша» функціонують такі народні колективи:

 1. Народний оркестр єврейської музики під керівництвом Льва Фельдмана («Feldman Band») – є справжньою візитною карткою установи. Постійним учасники Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ, Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest», регулярно дають концерти за кордоном - у Австрії, Німеччині, Швейцарії;
 2. Народний аматорський театр малих форм «Фрагмент» - постійні учасники та лауреати міського та обласного конкурсу читців Т.Шевченка та Ю. Федьковича, також щорічно приймають участь у фестивалі «Маланка фест» та обласному конкурсі-огляді театральних колективів «Буковинська театральна весна»;
 3. Народний аматорський колектив народного танцю «Колорит» - дипломанти  багатьох Міжнародних фольклорних фестивалів, постійно гастролює Європою.

  Зазначені колективи є справжньою гордістю закладу та прикладом високої майстерності.

 

Не менш відомі аматорські колективи установи:

 • Вокальний ансамбль «Чернівчанка», є активними популяризаторами української народної пісні та зробили чималий вклад в проведенні культурно-просвітницької і виховної роботи з молодіжними товариствами. Є частими гостями у міських та обласних заходах та фестивалях за що нагороджені подяками та дипломами;
 • Ансамбль студії сучасного танцю «ДеЛюкс» - дипломанти та лауреати багатьох конкурсів і фестивалів, постійні учасників заходів. Студія має декілька груп вихованців;
 • Драматичний театр «На перехресті» (керівник І.Данілін), є аматорським театром, що постійно експериментує з формою та бере до постановки цікаві твори і втілює їх на сцені та дивує глядача.

Перелік послуг, що надаються у закладі:

 • Студія сучасного танцю «DeLuxe», декілька груп вихованців:
 1. Підготовча група студії сучасного танцю «ДеЛюкс» для дітей 4-9 років, вартість навчання 300 грн./міс.,
 2. Студія сучасного танцю «DeLuxe» для учасників 10-16 років, вартість навчання 300 грн./міс.,
 • Підготовча студія народного аматорського колективу народного танцю «Колорит» для учасників 10-15 років, навчання безкоштовно;
 • Вокальний гурток «Срібні голоси» для дітей 6-16 років, навчання безкоштовно;
 • Дитяча студія при народному аматорському театрі малих форм «Фрагмент», навчання безкоштовно;
 • Гурток гри на фортепіано «Веселі нотки» для дітей від 6-16 років – дозволить пізнавати чарівний світ музики, навчання безкоштовно,
 • Гурток виконавців художнього слова «Мелодія слова», для дітей від 6-16 років - надає можливість вдосконалити свою майстерність ораторського та дикторського мистецтва, навчання безкоштовно;
 • Любительське об’єднання «Кінематографічний клуб» для дорослих, безкоштовно;
 • Любительське об’єднання «Фантазія» для дітей від 6-12 років, безкоштовно;
 • Клуб «Здоров’я» для дорослих, безкоштовно.

Також при Будинку культури функціонують музичні гурти:

 • Рок-гурт «J.A.B.»;
 • Джазовий гурт «Free sоund».

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

При установі працює Бібліотека-філія № 3 Централізованої бібліотечної мережі.

Комунальна бюджетна установа «Будинок культури мікрорайону Роша м. Чернівців» (код ЄДРПОУ 32452455)

директор: Нікітіна Олена Олександрівна

адреса:  м. Чернівці, вул. Горіхівська,  буд. 1

(геокоординати: 48.280914,25.907324000000017)

тел. (0372) 52- 32- 00

е-mail: bk-rosha@ukr.net

графік роботи:  вт-пт, нд:   10.00 – 19.00,   сб: 11.00- 20.00, вихідний - понеділок

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/RoshaBK/?ref=bookmarks

Будинок фолкльору "Роша-Стинка"

Установа розташована в мікрорайоні Роша-Стинка, метою її функціонування є необхідність задовільнити духовні  та  естетичні  потреби жителів даної частини міста, адже він є віддаленим від центру міста.

Основне спрямування закладу – фольклор, відродження та популярізація місцевих – румунських та українських – національних звичаїв та обрядів.

Будинок фольклору працює для задоволення культурних потреб населення у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля жителів мікрорайону.

Основним видом діяльності установи є проведення різнопланових заходів та участь творчих колективів у фольклорних фестивалях–конкурсах різних рівнів; організація повноцінного, змістового дозвілля, масового відпочинку і розваг, культурно обслуговування населення, всебічного творчого розвитку дітей та дорослих.

 

У закладі працюють такі клубні формування:

 

 • Народний оркестр народної музики «Мерцішор» для учасників 16 - 70 років;
 • Дитячий оркестр народної інструментальної музики «Мугурєл» для учасників 10 - 16 років;
 • Вокальний дитячий ансамбль «Лелеченьки» для учасників 10 - 16 років;
 • Родинний ансамбль «Родичі» для учасників 4 - 60 років;
 • Гурток виконавців художнього слова «Ліра» для учасників 10 - 16 років;
 • Фольклорний гурт «Рошани» для учасників 13 - 60 років;
 • Дитячий хореографічний колектив «Опінкуца» для дітей 6 - 9 років;
 • Дитячий хореографічний колектив «Перлинка» для учасників 10 - 13 років;
 • Вокальний гурт виконавців народного співу «Калина» для учасників 16 - 40 років.

 

Всі клубні формування працюють на безоплатній основі.

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

Комунальна бюджетна установа «Будинок фольклору Роша - Стинка  м.Чернівців» (код ЄДРПОУ 38844007)

директор: Маращук Михайло Михайлович

адреса:  м. Чернівці, вул. Сокирянська,  буд. 20

(геокоординати: 48.2756986,25.89152850000005)

тел. (0372) 54- 36- 93

е-mail: mikakarpyak24@gmail.com

графік роботи:  вт- нд:   10.00 – 19.00,  вихідний - понеділок

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/elviramarasciuk/

Культурно-мистецький центр "Садгора"

Комунальна бюджетна установа «Культурно-мистецький центр “Садгора” м. Чернівців» знаходиться за адресою вул. Підкови, буд. 3, що в районі Садгора міста Чернівців.

Садгора (до 15.08.1944 Садагура) — колишнє місто на Буковині, за 6 км на північ від Чернівців, засноване 1770 року. Тепер Садгора включена до міста Чернівці, утворено Садгірський район міста Чернівці, до котрого увійшла, крім власне Садгори, вся лівобережна частина міста.

Згідно з Переліком пам'яток та об'єктів культурної спадщини м. Чернівців будинок установи є пам'яткою архітектури та містобудування місцевого значення – Житловий будинок, XIX ст., взятий на облік розпорядженням представника Президента України від 23.03.1994 р. №161.

Історія будівлі установи доволі цікава. У 1801 році тодішня Садагура отримала від австрійської влади статус торгово-ремісничого містечка з належними привілеями: правом самоврядування, гербом, правом торгів та ремесел. Для управління громадою потрібен був будинок магістрату, де би могли розміщуватися необхідні служби та посадові особи, що керували життям міста. Де ці громадські служби розміщувалися з самого початку на даний момент не встановлено, відомо тільки те, що наприкінці ХІХ – поч. ХХ ст. міська управа знаходилися в приміщеннях даної споруди. В румунський період тут теж знаходилася примарія.

Після Другої світової війни, в радянські часи, будівля використовувалася як приміщення районного будинку культури.

Офіційно комунальна бюджетна установа «Культурно-мистецький центр “Садгора” м. Чернівців» створений 01 травня 1997 року.

Культурно-мистецький центр є острівцем культури в Садгорі, об’єднує та розкриває місцеві таланти, задовольняє духовні та естетичні потреби жителів району, підтримує культуру та традиції українського народу.

Жодне професійне свято, громадсько-політична подія, фестивалі, віче, ювілеї, концерти у Садгорі не обходяться без участі творчих колективів культурно-мистецького центру.

 

У Центрі функціонують 18 формувань різного спрямування, що націлені на розвиток творчості та цікаве дозвілля.

 

Аматорські колективи:

 • Народний аматорський хоровий колектив «Садгоряни»;
 • Ансамбль народних інструментів;
 • Ансамбль бандуристів;
 • Рок-гурт «Догма» .

 

Гуртки та студії:

 • Драматичний гурток;
 • Гурток «Художнє читання»;
 • Вокальна студія «Оберіг»;
 • Малі вокальні форми:

жіночий вокальний дует, чоловічий вокальний квартет, чоловічий вокальний дует, жіночий вокальний ансамбль, сімейний дует.

 

Любительські об'єднання:

 • «Ветеран»;
 • «Церковні дзвіночки»;
 • «Рух-життя».

 

Участь у зазначених клубних формуваннях безкоштовна!

 

Платні послуги:

 • Студія образотворчого мистецтва «Веселка» для дітей 6-16 років - вартість 80 грн./міс.;
 • Танцювальний колектив «Намисто» для дітей 5-14 років – вартість 150 грн./міс.

 

         З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

Заклад культури пропонує городянам цікаві заходи: тематичні концерти творчих колективів та дитячої художньої самодіяльності,  тематичні вечори національно-патріотичного спрямування, обрядові та розважальні заходи, вечори-зустрічі з цікавими людьми та майстер-класи для дітей.

  

Комунальна бюджетна установа «Культурно-мистецький центр "Садгора" м. Чернівців» (код ЄДРПОУ 32452557)

директор: Карп Сергій Володимирович

адреса:  58025, м. Чернівці, вул. Підкови Івана, буд. 3

(геокоординати: 48.348589,25.956971000000067)

проїзд міським транспортом: тролейбус № 11, автобуси № 1, 2, 13, 16, 23, 28

тел. (0372) 56-04-33

е-mail: kmssadgora@ukr.net

графік роботи:  пн-нд:   09.00 – 22.00

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/kmcSadgora

Центр дозвілля дітей та юнацтва парку імені Ю.Федьковича

Центр дозвілля дітей та юнацтва парку ім. Ю. Федьковича  створений в 1954р.  Установа знаходиться на  території (верхній частині) парку ім. Ю. Федьковича, що є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення (рішення Чернівецького облвиконкому від 17.10.1984р №216 в межах м. Чернівців по вул. Й. Главки, 20).

Парк був посаджений за часів правління імператора Франца Йосифа. Територія розташовується поблизу резиденції Чернівецього національного університету, на височині. До 1880-х років місцевість мала назву Панської гори або Домника, потім вона була перейменована в Гобсбурзьку височину. 1990 року парк отримав сучасну назву. Колишні назви — парк імені Т. Г. Шевченка, парк Залізничників.

На нижніх алеях парку розташовується «Цісарська скеля» — об’єкт, який був пам'ятником імператору Австро-Угорщини Францу Йозефу.

Зазначені історичні факти говорять про туристичну привабливість місця та подальше зростання інтересу до парку.

 

На території парку для забезпечення якісного відпочинку та дозвілля на природі  встановлено спортивний майданчик, новий дитячий майданчик, дитячий ігровий павільйон, парку з’явились нові лавки та смітники. Також  облаштована літня сцена та огорожений літній концертний майданчик для проведення концертів та фестивалів.

Найбільша кількість заходів в Центрі проводиться у весняно-літній період, а також у вересні, на території парку та в приміщенні літнього ігрового павільйону у зв’язку із відсутністю закритих приміщень та відсутності залу.

Літні заходи розраховані на широке коло відвідувачів - від дитячих розважальних програм до спортивних заходів для дорослих.

 

Візитною карткою Центру є рок-клуб «Фан-парк», який був створений в 1996 році, та на той час був основним місцем, де  молоді рок-музиканти мали змогу розвиватися. На сьогодні рок-клуб «Фан-парк» залишається осередком рок-культури в місті.

Центр дозвілля дітей та юнацтва парку ім. Ю. Федьковича та рок-клуб «Фан-парк» є засновниками регіонального молодіжного фестивалю-конкурсу рок-музики «Відродження», що був започаткований 1996 року. Фестиваль проходить щороку на Соборній площі Чернівців в рамках святкування Дня міста у жовтні.

Фестиваль «Відродження» - єдиний рок-фестиваль в Чернівцях, що має 22 років. Основною метою фестивалю є виявлення та підтримка талановитої молоді (зокрема Чернівецької), сприяння у розвитку виконавської майстерності гуртів, окремих виконавців, широкому залученню їх до участі в культурно-мистецьких заходах.

Фестиваль «Відродження» організовується у співпраці із  громадською організацією «Інформал Буковина», що забезпечує новий підхід до організації заходу.

Також в рок-клубі відбуваються інші фестивалі рок-напрямку і експериментальної музики: рок-фестиваль «Rock Area» у травні (у співпраці із ГО «Інформал Буковина»), фестиваль треш-мистецтва «ЧерЭшня» у серпні та інші.

Традиційно в парку Федьковича, або Фан-парку, як його називає молодь, проводяться концерти рок-музики із виступами місцевих гуртів та виконавців авторських пісень.

  

Окрім різноманітних культурно-мистецьких заходів Центром дозвілля дітей та юнацтва проводяться заходи для інвалідів-колясочників  на честь новорічно-різдвяних свят та новорічні заходи  для  дітей- інвалідів інтернату № 4 із концертними програми та врученням подарунків.

 Навесні разом зі школярами міста Центр дозвілля дітей та юнацтва  проводить екологічні  акції -   конкурс шпаківень «Дах для птаха», створених руками дітей, де переможці отримують дипломи та подарунки.  

           Під час зимових шкільних канікул у Центрі, на території парку, біля святкової ялинки проводяться  дитячі розважальні заходи.

 

У закладі працюють творчі колективи:

 • Об’єднання «Талановита молодь»,
 • Об’єднання «Рок-клуб Фан-парк»,
 • Рок-гурти.

 

Перелік послуг, що надаються у закладі:

 

 1. Спортивний гурток «Подих» для учасників 18-60 років – клуб любителів спорту на свіжому повітрі, ранкові спортивні заняття в парку, безкоштовно;
 2. Спортивний гурток «Спритність» - клуб любителів настільного тенісу (квітень - вересень) для учасників різного віку - ігровий павільйон із такими іграми: настільний теніс, малі дитячі електричні гойдалки, різноманітні розмальовки для дітей та ін., вартість залежно від обраної гри;
 3. Гурток «Малятко» для дітей 3 - 7 років, пізнавальні програми в парку - малювання на асфальті, конкурси малюнків, безкоштовно;
 4. Концертні програми, розважальні, спортивні та ігрові програми для дітей, благодійні заходи – безкоштовно.

 

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

Комунальна бюджетна установа «Центр дозвілля дітей та юнацтва парку ім. Ю. Федьковича м.Чернівців» (код ЄДРПОУ 32452476)

директор: Глевська Олена Федорівна

адреса:  м. Чернівці, вул. Главки Йосипа, буд. 20

(геокоординати: 48.2993506,25.919923400000016)

тел. (0372) 52-63-59

е-mail: fedkovich_fan-park@ukr.net

графік роботи:  пн-нд:   10.00 – 20.00

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/Центр-дозвілля-дітей-та-юнацтва

Центральний Палац Культури

Центральний Палац культури – це колишній Єврейський народний дім, що був побудований у Чернівцях в 1908 році та входить  до списку Світової  спадщини ЮНЕСКО! Проектування Єврейського народного дому було доручено відомому архітектору Юліусу Бохнеру. Найбільшу суму для втілення плану будівництва склало пожертвування  Жозефіни й Генріха Вагнерів. Єврейський народний дім був побудований в стилі еклектики, який був популярний в архітектурі на стику XIX-XX століть. Також тут присутні елементи ренесансу і барокової архітектури, гармонійно вплетені в загальний образ будівлі.

До Другої Світової війни Єврейський народний дім був центром єврейського життя у Чернівцях, тут містилися різноманітні єврейські спілки та організації.

З 1954 споруда використовувалась як будинок культури для працівників текстильної промисловості фабрики «Восход», де було вперше створено аматорську оперну студію та драматичний театр.

А з 1992 р.  це — Центральний Палац культури м. Чернівців.

Основною метою діяльності комунальної бюджетної установи “Центральний Палац культури” є збереження, розвиток та популяризація української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території м. Чернівців та Чернівецької області, організація культурного дозвілля громадян та гостей міста, розвиток мистецької аматорської діяльності всіх верств населення, проведення концертно-розважальних програм за участю професійних артистів та аматорських колективів, організація виставок, лекцій, тематичних вечорів, конференцій, заходів для дітей та молоді, гурткова робота та інші види мистецької діяльності. Крім того - організація заходів для малозабезпечених верст населення, військових та учасників бойових дій.

 

Тут працюють численні  аматорські колективи — як дорослі, так і дитячі,  14 з них носять почесне високе звання народний (зразковий) аматорський колектив.

 Серед них :

 • Народний драматичний театр, створений в 1954 р.;
 • Народний театр естрадних мініатюр та публіцистики «ТЕМП», створений в 1967 р.;
 • Народна оперна студія, створена в 1959 р.;
 • Народний ансамбль народного танцю «Юність», створений в 1957 р.;
 • Народний вокально-інструментальний ансамбль «Карпати», створений в 1970 р.;
 • Народний духовий оркестр, створений в 1969 р.;
 • Народний вокальний ансамбль «Марічка», створений в 1960 р.;
 • Народний оркестр народної музики «Буковина», створений в 1975 р.;
 • Народний ансамбль бального танцю «Промінь», створений в 1975 р.;
 • Народний аматорський хоровий колектив ВВВ та праці «Пам’ять», створений в 1993 р.;
 • Народний аматорський вокальний гурт «Козацька Берегиня», створений в 2000 р.;
 • Народний дитячий хореографічний колектив «Алегро», створений в 2004 р.;
 • Зразковий ансамбль танцю «Весна», створений в 1985 р.;
 • Зразкова циркова студія «Капітошка», створена в 1995 р.

 

Серед аматорських колективів також:

 • Аматорський ансамбль троїстих музик, створений в 1989 р.;
 • Духовий аматорський ансамбль «Діксі-Бенд», створений в 2010 р.;
 • Дитяча театральна студія «Бу-Бу-Бу», створена в 2016 р.;
 • Вокальна студія «Шарм», створена в 2016 р.

 

Також у Палаці функціонують різножанрові дитячі гуртки та студії, а саме:

 • Народний колектив сучасного танцю «Алегро»,
 • Народний ансамбль бального танцю «Промінь»,
 • Зразковий ансамбль народного танцю «Весна»,
 • Зразкова циркова студія «Капітошка»,
 • Студія бального танцю,
 • Гурток бального танцю,
 • Гурток бального танцю «Хоббі клас»,
 • Студія народного танцю «Весна», хореографічна студія,
 • Циркова студія, музичний гурток (гітара, фортепіано),
 • Гурток логопедичної допомоги, гурток образотворчого мистецтва,
 • Група підготовки дітей до школи «Пролісок»,
 • Група по вивченню іноземних мов,
 • Група оздоровчої аеробіки.

 

Любительські об’єднання та клуби за інтересами Палацу культури:

 • Клуб спортивного бального танцю «Промінь»,
 • Клуб «Кому за 30»,
 • Клуб «Здоровꞌя»,
 • Клуб філателістів,
 • Клуб нумізматів «Колекціонер Буковини»,
 • Мистецька світлиця «Місце зустрічі»,
 • Клуб любителів сучасної пісні «СУП»,
 • Клуб любителів театру «Тіні вогню»,
 • Клуб любителів рок-музики «Пестициди».

 

Перелік послуг для відвідування дитячих гуртків:

 • Студія спортивно-бального танцю «Промінь» для дітей 7-14 років, вартість навчання 350 грн./міс.;
 • Гурток бального танцю для дітей 5–7 років, вартість навчання 350 грн./міс.;
 • Гурток бального танцю для учасників 12-18 років, вартість навчання 290 грн.,
 • Хореографічна студія для дітей 5–14 років, вартість навчання 350 грн./міс.;
 • Народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Алегро» для учасників 14-17 років, навчання безкоштовно;
 • Зразковий ансамбль танцю «Весна» для учасників 12-17 років, навчання безкоштовно;
 • Студії народного танцю для дітей 5-7 років, вартість навчання 300 грн./міс.;
 • Зразкова циркова студія «Капітошка» для учасників 10-17 років, навчання безкоштовно;
 • Підготовчий гурток циркової студії «Капітошка» для дітей 5-10 років, вартість навчання 300 грн./міс.;
 • Дитяча театральна студія «Бу-Бу-Бу» для дітей 7-14 років, вартість навчання 250 грн./міс.;
 • Вокальна студія «Шарм» для учасників 5-16 років, вартість навчання 300 грн./міс.;
 • Групи по вивченню іноземних мов для дітей 6-12 років, 7-14 років, вартість навчання 330 грн./міс.;
 • Групи підготовки дітей до школи «Пролісок» для дітей 4-6 років, вартість навчання 330 грн./міс.;
 • Гурток образотворчого мистецтва «Пролісок» для дітей 7-14 років, вартість навчання 280 грн./міс.;
 • Музичний гурток по класу гітари для учасників 7-16 років, вартість навчання 640 грн./міс.;
 • Музичний гурток по класу фортепіано для учасників 6-16 років, вартість навчання 350 грн./міс.;
 • Гурток логопедичної допомоги для дітей 4-16 років, вартість навчання 760 грн./міс.;
 • Групи оздоровчої аеробіки для учасників 14-18 років, вартість навчання 330 грн./міс.

 

Заняття проводяться 2-3 рази на тиждень по 1-2 академічній годині.

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

Концерти проходять згідно плану роботи.

Щомісячно проводяться концерти, тематичні вечори, творчі звіти аматорських народних колективів та звіт Палацу культури в травні місяці.

Традиційно в кінці кожного місяця об’єднання «Мистецька світлиця» презентує різножанрові творчі вечори митців Буковини.

 

Комунальна бюджетна установа «Центральний Палац культури м.Чернівців» (код ЄДРПОУ 02655662)

директор: Мадей Олександр Вікторович

адреса:  м. Чернівці, пл. Театральна, буд. 5

(геокоординати: 48.29208010000001,25.931544499999973)

тел. (0372) 52-30-36, 52-21-98, 52-54-84, 52-33-10

е-mail: palackulturu@ukr.net

графік роботи:  пн-нд:   08.00 – 23.00

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/PalaceKulture/

канал  на YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC7OkpM94kSzRtRu5VlYXLvg?view_as=subscriber

Клуб мікрорайону "Цецино"

 Установа розташована в мікрорайоні Цецино, що на західній околиці міста Чернівців. Місце розташування клубу доволі живописне – поруч знаходиться ландшафтний заказник загальнодержавного значення Цецино, площа заказника 430 га.

Метою її функціонування є необхідність задовільнити культурні та естетичні потреби жителів даної частини міста, адже він є віддаленим від центру міста.

Одним із основних видів діяльності установи  є організація діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань, клубів за інтересами, інших клубних формувань.

Клуб працює для організації дозвілля жителів мікрорайону, у тому числі проведення вечорів відпочинку,  дитячих ранків та інших розважальних програм. Заходи розраховані на широке коло населення – від дітей до дорослих.

Колектив клубу постійно бере участь у новорічно-різдвяних святах, які відбуваються у м. Чернівцях у рамках святкування Нового року. Вихованці гуртків є постійними учасниками конкурсів читців поезії.

Слід відзначити заходи установи, що проводяться влітку, в період  шкільних канікул, а це традиційні «Веселі старти» - велоперегони до дня захисту дітей.

На території біля клубу облаштований невеликий дитячий майданчик для відпочинку, де діти мікрорайону проводять багато часу.

 

У закладі функціонують такі клубні формування:

 

 • Гурток художнього  читання «Слово» для учасників 7 - 16 років;
 • Гурток образотворчого мистецтва «Олівець» для учасників 7 - 16 років.

 

Всі клубні формування працюють на безоплатній основі.

З детальним розкладом занять угрупувань можете ознайомитись в установі.

 

Комунальна бюджетна установа «Клуб мікрорайону "Цецино" м. Чернівців» (код ЄДРПОУ 32452675)

В.о. директора: Гелич Тетяна Сергіївна

адреса:  м. Чернівці, вул. Цецинська, буд. 8

(геокоординати: 48.296205,25.87326710000002)

тел. 050 5240818

е-mail: cecuno@ukr.net

графік роботи:  вт- пт: 10.00 – 19.00,  нд: 12.00 – 21.00, вихідний – понеділок, суботаЯкщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter