Pозмір шрифта: Кольорова схема: Зображення: Міжбуквенний інтервал:
A A A
дрібний / середній / великий
Звичайна версія
Бізнес у Чернівцях
Остання редакція 04 Лис о 10:51
15591

Інформація за І півріччя 2021 року

 

Промисловість

 

За статистичними даними за січень-березень 2021 року промисловими підприємствами, які здійснюють господарську діяльність на території Чернівецької міської територіальної громади, реалізовано товарної продукції (в діючих цінах) на суму 2734,33 млн.грн. У порівнянні з  показником за січень-березень 2020 року (обсяг реалізації  2104,29 млн.грн. в діючих цінах), реалізація збільшилась  на 630,04 млн.грн.

За статистичними даними за січень-червень 2021 року промисловими підприємствами, які здійснюють господарську діяльність на території Чернівецької міської територіальної громади, реалізовано товарної продукції (в діючих цінах) на суму 5065,7 млн.грн. У порівнянні з показником за січень-червень 2020 року (обсяг реалізації  3546,1 млн.грн. в діючих цінах), реалізація збільшилась  на 1519,6 млн.грн.

За статистичними даними за січень-вересень 2021 року промисловими підприємствами, які здійснюють господарську діяльність на території Чернівецької міської територіальної громади, реалізовано товарної продукції (в діючих цінах) на суму 7189,99 млн.грн. У порівнянні з показником за січень-вересень 2020 року (обсяг реалізації  5188,35 млн.грн. в діючих цінах), реалізація збільшилась  на 2001,63 млн.грн.

 

Каталог товарної продукції, яка виробляється промисловими підприємствами Чернівецької територіальної громади станом на 01.01.2021р.

Підприємництво

 

Відповідно до рішення Чернівецької міської ради VII скликання від 08.12.2020 року 2516 «Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва в м. Чернівцях на 2021-2022 роки», виконавчими органами міської ради проводиться робота з виконання заходів щодо її реалізації.

Програма розвитку малого і середнього підприємництва в м. Чернівцях на 2021-2022 роки

Додаток 1 до програми малого і середнього підприємництва в м.Чернівцях на 2021-2022 роки

Додаток 2 до програми малого і середнього підприємництва в м.Чернівцях на 2021-2022 роки

Додаток 3 до програми малого і середнього підприємництва в м.Чернівцях на 2021-2022 роки

 

За даними відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців юридичного управління міської ради, упродовж 6 місяців 2021 року в місті Чернівці  зареєстровано 1522 суб’єктів господарювання, в тому числі 206 юридичних осіб та 1316 фізичних осіб - підприємців. Порівняно з показниками відповідного періоду 2020 року кількість зареєстрованих суб’єктів підприємництва збільшилось на 10,5% або 145 осіб, з них кількість зареєстрованих юридичних осіб збільшилось на 30,3%, а кількість фізичних осіб – підприємців на 7,6%.

За даними Чернівецького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області станом на 01.01.2021 року кількість платників податків, що перебувають на обліку становить 32,96 тис. суб’єктів підприємництва, з них 22,13 тис. фізичних осіб - підприємців.

В розрізі видів діяльності за КВЕД найбільша кількість платників податків (13948) або 42% від їх загальної кількості здійснюють діяльність з оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, наступна найбільша група суб’єктів господарювання (3795) або 11,5% здійснюють діяльність з наданні інших видів послуг. Суб’єкти господарювання з таких видів економічної діяльності, як промисловість, переробна промисловість, інформація та телекомунікації, професійна, наукова та технічна діяльність являються наступними за чисельністю групами платників податків та становлять відповідно 1880 (5,7%), 1783 (5,4%), 1915 (5,8%), 1788 (5,4%) платників податків.

Усереднений дохід від діяльності серед платників податків, що звітують становить - 2,0 млн. грн на одного суб’єкта господарювання. Середній дохід у найбільшій за видом діяльності групі платників податків «Оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів» (13948) становить 1,14 млн.грн. на одного суб’єкта господарювання. Середній дохід на 1 платника податків з різних видів діяльності за КВЕД становить: «Надання інших послуг» - 0,21млн. грн, «Промисловість» - 5,7млн.грн., «Переробна промисловість» - 2,71 млн.грн., «Будівництво» - 2,3 млн.грн., «Інформація та телекомунікації» - 0,94 млн.грн., «Професійна, наукова та технічна діяльність» - 0,87 млн.грн. Найбільший усереднений дохід від діяльності на 1 платника податків становить 165,5 млн.грн. в галузі «Постачання електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря.

 

Подати документи на державну реєстрацію фізичної особипідприємця та/або юридичної особи можна за адресою:

 • Центр надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради

м.Чернівці, вул. Героїв Майдану, 7, телефон: 50-90-89 http://dozvil.city.cv.ua/

 • в електронній формі на Порталі Дія gov.ua

 

Виписку з ЄДР можна завантажити у кабінеті громадянина на Порталі Дія (diia.gov.ua), а такожза допомоги онлайн-сервісу отримання відомостей із ЄДР usr.minjust.gov.ua/ua

 

З метою забезпечення виконання вимог статті 265 Кодексу законів про працю України щодо легалізації трудових відносин між суб’єктами підприємництва та найманими працівниками та оплати праці, до відома суб’єктів підприємництва доведена інформація про відповідальність та штрафні санкції за порушення цих вимог. На постійній основі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо оформлення трудових відносин, дотримання мінімальних гарантій з оплати праці, відповідальності за порушення трудового законодавства на підприємствах міста, у фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

Інформуємо, що 4 березня 2021 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання», яким передбачено, що органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників, шляхом подання посадовими особами органів місцевого самоврядування відповідного звернення з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади. 

Впродовж І півріччя 2021 року структурними підрозділами Чернівецької міської ради проводились перевірки з дотримання трудового законодавства (в порядку комплексних або тематичних) на комунальних підприємствах: тематична на МТК «Калинівський ринок»; комплексна на МКП «Чернівціспецкомунтранс» та комунальному спортивно-оздоровчому підприємстві «Буковина».

 

З метою підвищення поінформованості безробітних про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва  за І півріччя 2021 року проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати в малому і середньому бізнесі під час проведення масових заходів, зокрема:

 • 8 інформаційно-роз’яснювальних семінари для 75 роботодавців;
 • 4 презентації за участю 4 роботодавців для 31 шукача роботи;
 • відвідані 215 підприємств, установ та організацій, яким надано консультації з питань діючого законодавства;
 • проведено 10 міні-ярмарок вакансій за участю 11 підприємств та 192 шукачів роботи.

Проводиться робота щодо підтримки підприємницьких ініціатив безробітних шляхом надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, забезпечення самостійної зайнятості. З метою підвищення поінформованості безробітних про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємств в регіоні, ознайомлення з законодавчими аспектам та організаційно-правовими формами підприємницької діяльності, систематично організовуються тематичні семінари, під час яких ознайомлюють учасників із основами ведення самостійного господарювання, його різновидами, дають слушні поради як уникнути типових помилок.

Впродовж звітного періоду проведено 1 семінар «Генеруй бізнес-ідеюрозпочни свій бізнес» за участю 5 шукачів роботи.

Безробітні проходять навчання на курсах «Основи підприємницької діяльності», на яких вчаться правильно складати бізнес-план, організовувати підприємницьку діяльність, вести розрахунки по руху грошових коштів, вивчають нюанси успішного бізнесу. За сприяння Чернівецької міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості впродовж січня – червень 2021 року для роботи у сфері малого бізнесу 2 осіб пройшли перепідготовку та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності на суму більше 85 тис. грн.

 

Проведення земельних торгів у формі аукціону проводиться відповідно до Закону України «Про внесення  змін до деяких  законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» від 18.05.2021р. (Закон-1444) встановлено, що продаж  земельних ділянок державної чи комунальної власності та набуття прав  користування ними (оренди, суперфіцію емфітевзису) здійснюється на конкурентних засадах (на земельних торгах) у формі електронного аукціону у випадку та порядку, встановлених главою 21 Земельного кодексу.

Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями цей Закон набирає чинності через п’ять днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення, крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

Земельні торги щодо земельних ділянок, які до дня набрання чинності цим Законом були включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, виставлених на земельних торгах, та щодо яких не було опубліковано оголошення про проведення земельних торгів, проводяться в порядку, встановленим вищезазначеним Законом.

Земельні торги щодо земельних ділянок, стосовно яких до дня набрання чинності зазначеним вище Законом було опубліковано оголошення про проведення земельних торгів, проводяться відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності зазначеним вище Законом.

Постійно проводиться робота щодо оновлення переліку вільних земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які можуть бути використані для містобудівних потреб та інформування суб’єктів підприємництва та всіх зацікавлених осіб про проведення договорів купівлі-продажу земельних ділянок. Надходження до бюджету Чернівецької міської територіальної громади  за даними угодами  склали 9,3 млн.грн.

Також, в базі даних інвестиційних пропозицій представлені пропозиції 8 промислових підприємств Чернівецької міської територіальної громади щодо наявності 14 вільних приміщень загальною площею 36 042.9 кв.м, які можуть бути запропоновані для здійснення господарської діяльності.

 

Перелік вільних приміщень по промислових підприємствах м. Чернівців, які можуть бути використані для здійснення підприємницької діяльності, станом на 01.01.2021 року.

 

У зв’язку з пандемією COVID-19 та запровадженням карантинних заходів на місцевому, національному та міжнародному рівнях, якими обмежено діяльність суб’єктів господарювання, департаментом соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради було створено офіційну сторінку департаменту у вайбер-меседжері, інстаграм-акаунті, телеграм-каналі на яких щодня оприлюднюється важлива інформація для представників малого та середнього бізнесу під час боротьби з COVID-19.

 https://www.facebook.com/DepartmentEconomicsChernivtsi/

 https://www.instagram.com/dep_rozv_cv/

 https://t.me/department_cv

Відкрито «Гарячу лінію» для підприємців за якою чернівчани та підприємці мають можливість отримати консультацію з приводу підприємництва та його законодавчого забезпечення, дізнаватися про доступні в межах міста види діяльності та нюанси, пов’язані з їх організацією,  отримувати вичерпну інформацію про адміністративні послуги, які забезпечуються Чернівецькою міською радою.

 

Телефони «Гарячої лінії» з питань підприємництва:

+38(0372) 52-48-41

 

 

Інформаційна «Гаряча лінія» з питань підприємництва функціонує на базі департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради з травня 2020 року.

Основне завдання інформаційної Гарячої лінії – надання суб’єктам господарської діяльності в телефонному режимі оперативної і достовірної інформації щодо змін в законодавстві, здійснення аналізу проблем і питань, які виникають у діяльності суб’єктів підприємництва.

За січень-червень 2021 року на інформаційну «Гарячу лінію» з питань підприємництва надійшло 322 звернення від суб’єктів підприємницької діяльності.

Запити, з якими зверталися суб’єкти підприємницької діяльності упродовж даного періоду 2021 року,  розподіляються за наступними категоріями: 

 • Найбільша кількість звернень віднесена до категорій «Оподаткування» і «Подання звітності за допомогою ЕЦП». В І півріччі 2021 року  звернення стосувалися сплати єдиного податку і єдиного соціального внеску, а також порядку його адміністрування.  У зв’язку з запровадженням  «Червоної карантинної зони» в Чернівецькій області у березні 2021 року простежувалася тенденція зростання кількості звернень суб’єктів підприємництва стосовно орендних відносин під час карантину, зокрема підприємців, які здійснюють свою діяльність на комунальних ринках міста, а також питань з відновлення діяльності після послаблення карантинних обмежень.
 • Суттєва кількість звернень (93 або 29% до загальної кількості) зареєстрована щодо подання ФОП-ами І та ІІ груп декларації про доходи, звітності про сплату єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України та можливостей подання податкової звітності «онлайн» без відвідування податкової.
 • В березні 2021 року непорозуміння викликали норми Постанови Кабінету міністрів України щодо обмеження кількості пасажирів в громадському транспорті, а саме не дотримання в автобусах приватних перевізників кількості пасажирів, і відповідно зняття поліцією таких автобусів з рейсу.
 • Операторами «Гарячої лінії» відслідковуються звернення мешканців з питань функціонування системи житлово-комунального господарства, стихійної торгівлі на вулицях та біля ринків. Так, неодноразово зверталися підприємці ринку «Головний» (вул. Ентузіастів) з приводу стихійної торгівлі біля ринку, питання було врегульовано.

 З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо застосування  нових норм чинного законодавства, за участю операторів «Гарячої лінії», проведено 2 роз’яснювальні бесіди по питаннях, які найбільш  проблемні та актуальні для суб’єктів підприємництва.

Всі проблемні питання, з якими звертаються на інформаційну «Гарячу лінію» суб’єкти підприємництва, аналізуються та передаються виконавчим органам міської ради на виконання.

 

З метою активізації міжрегіонального та транскордонного співробітництва щодо залучення фінансової допомоги як допоміжного інструменту економічного та соціального розвитку міста, виконавчими органами міської ради суб’єктам підприємництва постійно надається інформація про проведення міжнародних ярмарково-виставкових, інвестиційних заходів, економічних форумів шляхом оприлюднення повідомлень на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради, засобах масової інформації, Інтернет-ресурсах тощо.

10-11 липня 2021 року відбулося міське свято «Петрівський ярмарок-2021», в рамках якого проведено:

 • виставки-продажі продовольчих та непродовольчих товарів, хлібобулочних та кондитерських виробів, продукції бджільництва, будівельних матеріалів, друкованої продукції, виробів майстрів народних ремесел, художників та митців;
 • презентації фінансових, рекламних, туристичних та інших послуг, продукції ресторанного господарства, виставка автомобілів та медичне містечко.

 Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter