23.03.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів провів нараду з представниками органів влади, контролюючих органів та соціальними партнерами щодо підсумків роботи з виявлення ознак використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю.

Участь у засіданні взяли заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Ігор Богатирець, голова Федерації роботодавців Чернівецької області Микола Бузинський, голова Чернівецької облпрофради Володимир Шкварковський, представники Управління Держпраці у Чернівецькій області, Головного управління ДФС у Чернівецькій області, Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації та Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
Михайло Романів підкреслив важливість винесеної на обговорення теми і зазначив, що пенсійна служба Буковини не може стояти осторонь проблеми тінізації зайнятості та заробітної плати працівників, адже це негативне явище порушує не тільки трудові права наших громадян на гідну, легальну оплату праці та пенсійне забезпечення, а й значно зменшує надходження до бюджету Пенсійного фонду, які спрямовуються на пенсійні виплати, та надходження до бюджетів усіх рівнів.
– Від задекларованих доходів та заробітної плати залежать надходження до місцевих бюджетів, тому питання легалізації зайнятості й оплати праці в області, яка є дотаційною, є особливо актуальним, – зауважив Ігор Богатирець. – А позаяк у краї спостерігаються проблеми незадекларованої праці в усіх сферах економіки, особливо будівництві, сільському господарстві та інших, їх вирішення є одним із першочергових завдань усіх державних структур.
Заступник начальника управління Держпраці Галина Кушнір повідомила про проведену роботу щодо донесення до роботодавців відповідної інформації, зокрема, щодо змін у законодавстві про працю та відповідальності за його недотримання у вигляді жорстких штрафних санкцій. На сьогодні Управління має повноваження щодо здійснення контрольних заходів та розпочало перевірки суб’єктів господарювання із залученням інспекторів праці об’єднаних територіальних громад. Представник ДФС озвучив бачення шляхів підвищення результативності перевірок з питань легалізації трудових відносин та запропонував ініціювати зміни до законодавства. До обговорення проблеми активно долучилися соціальні партнери.
Учасники наради критично оцінили ситуацію, яка склалася на ринку праці, та поділилися думками щодо шляхів покращення роботи.
– Спільними зусиллями ми маємо показати роботодавцям, що за незадекларовану працю та заробітну плату передбачена відповідальність, якої не уникнути, – наголосив Михайло Романів. – Громадяни мають відчувати, що влада стоїть на захисті їхніх прав на соціальне та пенсійне забезпечення і робить все для того, щоб подолати негативні явища у сфері трудових відносин.
В результаті обговорення теми учасники зустрічі визначили основні акценти роботи, спрямованої на легалізацію заробітної плати та зайнятості населення, затвердили план заходів з виявлення порушень у сфері трудових відносин та ініціювали винесення проблемного питання на розгляд колегії облдержадміністрації в травні нинішнього року.Comments are closed.