23.03.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Системний тромболізис для надання екстреної допомоги хворим вперше застосували в Інсультному центрі, який працює в міській клінічній лікарні №3. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я міської ради.

Системну тромболітичну терапію було застосовано 9 грудня для 50-річного пацієнта Н., який перебував у межах “вікна терапевтичних можливостей” та був екстрено доставлений до Інсультного центру бригадою швидкої медичної допомоги. Мультидисциплінарна бригада лікарів, які пройшли стажування та отримали відповідні сертифікати, прийняла рішення про проведення системного тромболізу. В межах години введення препарату “АКТИЛІЗЕ” було досягнуто часткового відновлення судинного русла, що клінічно виражалося у відновленні рухів кінцівок та мовлення. Застосування цієї терапевтичної процедури дало можливість раніше впровадити пацієнту відновлювальне лікування за індивідуальною програмою та значно поліпшити прогноз на зменшення наслідків хвороби.
19 грудня тромболіз було успішно проведено другому пацієнту, у якого повністю відновилась рухома функція та мовлення. На 5-7 день людина буде виписана додому без наслідків захворювання. Без використання цього методу хворий, як правило, знаходиться в лікарні впродовж місяця з великою ймовірністю інвалідизації.
Один тромболіз коштує майже 24 тис. грн. Проведення цієї процедури в Інсультному центрі для чернівчан оплачується за рахунок коштів міського бюджету.
Довідково
Міський інсультний центр ( МІЦ) в клінічній лікарні №3 працює з квітня цього року. Він забезпечує цілодобову ургентну допомогу жителям м.Чернівці з гострим порушенням мозкового кровообігу (цілодобова госпіталізація, комп’ютерна томографія, лабораторна діагностика та інтенсивна терапія). Для забезпечення роботи МІЦ з міського бюджету виділено 2,3 млн. грн. В залежності від важкості перебігу хвороби пацієнта МІЦ впродовж 3-5 днів лікування безкоштовно повністю забезпечують лікарськими засобами, системами,шприцами. Для лікування одного хворого з інсультом виділяється медикаментів та виробів медичного призначення на суму від однієї до двох тисяч гривень у день. У МІЦ в середньому щодня на лікуванні перебуває 40-42 пацієнта.
При загрозі ішемічного інсульту МІЦ може застосовувати процедуру системного тромболізу, що дозволяє усунути або значно зменшити ушкодження мозку. Для застосування цього методу лікування вкрай важливо аби при перших ознаках “мозкової катастрофи” (раптова слабкість, проблеми з мовленням, порушення зору, виражений головний біль, порушення рівноваги, неспроможність ходити без сторонньої допомоги) негайно зателефонувати на 103. Бригади екстреної медичної допомоги через “інсультний” телефон здійснюють зв’язок з черговим неврологом Інсультного центру, який, при необхідності, готує бригаду лікарів для проведення тромболізису. Застосування цієї процедури можливе лише у період так званого « терапевтичного вікна» – впродовж 4-х годин з моменту появи перших ознак ішемічного інсульту. Хворому, який відповідає критеріям, внутрішньовенно вводять рекомбінантний тканинний активатор плазміногену – лікарський засіб, що розчиняє згусток крові, який блокував мозкову артерію.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *