15.02.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Інформаційно-роз’яснювальну зустріч із фізичними особами-підприємцями, які здійснюють господарську діяльність на ТОВ «Ринок «Головний ТК», провів начальник відділу контролю за додержанням законодавства про працю департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Іларій  Мінтянський.

Підприємцям розповіли про повноваження  інспекторів праці, підстави для проведення інспекційних відвідувань, а також про вимоги щодо оформлення трудових відносин, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та відповідальність за порушення законодавства про працю,зокрема  про  застосування штрафних санкцій, їх розміри згідно зі ст. 265 Кодексу законів про працю України.

Підприємців попереджено, що інспектора праці мають право  проводити перевірки з питань використання незадекларованої праці без попереднього повідомлення роботодавця. За недопущення  інспектора до такої перевірки  до роботодавця застосовуються штрафні санкції у розмірі 100 мінімальних заробітних плат (3723 грн. х100 =372 300 грн.) .

У разі якщо підприємець не уклав трудовий договір з працівником, не повідомив про найм працівника державну фіскальну службу,  офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту доплачує «у конверті», укладає цивільно-правову  угоду  або договір як з ФОПом із своїм працівником, який  виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці, йому загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат ( 3723 грн.х30= 111 690 грн.) за кожного працівника. 

Окрім того, якщо громадянин  проводить діяльність без реєстрації як юридична особа або ФОП і при цьому наймає працівників застосовується штраф у розмірі 1000-2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17000 – 34 000 грн.).

Підприємці, які працюють на ринку «Головний»,   отримали пам’ятки “Використання незадекларованої праці – грубе порушення трудового законодавства”.  

Консультації та роз’яснення щодо дотримання вимог законодавства про працю у департаменті праці та соціального захисту населення міської ради можна отримати за тел.52-13-95.

Довідково. Незадекларована праця- оплачувана діяльність (робота) працівника, яка офіційно не оформлена  або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.Comments are closed.