26.03.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016р. №1022» внесено низку змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. №848, яка набрала чинності з 1 травня 2018р.
Зокрема вищезазначеним нормативним актом передбачено ряд підстав, при наявності яких житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), а саме:
– загальна плаща житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв.м. для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
– будь – хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’ять років (крім мопеда).
При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, в тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.
Наявність (відсутність) у власності або володінні транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії. В разі, якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, особа, якій призначено субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язана повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу.
– у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді;
а) за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидій, та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом 3х місяців у період, за який враховуються доходи при призначенні субсидій.
Разом з тим, житлова субсидія у вищезазначеному випадку може бути призначена, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії протягом такого періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно – технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчались в центрах професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості
Крім того, житлова субсидія призначається особам, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю.
Житлова субсидія не призначається і в разі, коли будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням житлової субсидії без звернення) здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб ( механізм ), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив ( одноразово) будь-які послуги ( крім медичних, освітніх та житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. грн.
На визначення права на призначення житлової субсидії впливає наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги. Так субсидія не призначається, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.).
Аналогічно, наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов`язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги обов’язкової частини внеску/ платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.
Житлова субсидія у разі наявності боргів, зазначених вище, призначається з початку опалювального ( неопалювального) сезону за умови документального підтвердження оплати заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку з місяця наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку.Comments are closed.