21.03.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

У Рік підтримки національного усиновлення особлива увага у Чернівцях надавалася створенню умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї.
У 2008 році було усиновлено 19 дітей, що на 6 дітей більше, ніж у попередньому році, передано під опіку та піклування – 30 дітей (у 2007 – 19), в прийомні сім’ї влаштовано 7 дітей і лише 27 дітей направлено в інтернатні заклади (у 2007 році – 34).
Триває формування банку даних кандидатів в усиновителі дітей та дітей, які підлягають усиновленню. На обліку перебуває 5 таких сімей та 109 дітей.
У повному обсязі забезпечено виплату соціальної допомоги дітям, які виховуються у дитячому будинку сімейного типу Мартинюків і прийомній сім’ї Перебиковської. Торік їм також встановлено щомісячну адресну муніципальну допомогу у розмірі 200 гривень. У цьому році її збільшено до 250 гривень. Ці діти систематично проходять огляди вузькими спеціалістами у міських поліклініках, оздоровлюються в санаторіях та таборах.
Завдяки ефективній роботі консультативних пунктів ЦСССДМ в пологових будинках міста торік було зареєстровано лише 7 відмов матері від дитини, тоді як у 2007 році таких відмов було 26.
Забезпечено функціонування 4 соціальних квартир, де проживає 34 хлопців та дівчат із числа сиріт та позбавлених батьківського піклування.
За рахунок міського бюджету та міської благодійної акції «Милосердя» в 2008 році надана матеріальна підтримка 228 сім’ям з дітьми, дітьми-сиротами, дітьми, які перебувають під опікою на суму 84,1 тис. грн., 36 студентам-сиротам вищих навчальних закладів різного рівня акредитації надана грошова допомога на суму 12,6 тис. грн. 107 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування оздоровлено в заміських таборах, 85 таких дітей відпочивали в пришкільних таборах, 78 – у міському наметовому таборі «Ойкос».
На обліку міської служби у справах дітей на 1 січня ц.р. перебуває 334 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (з них: 87 дитини-сироти та 247 дітей, позбавлених батьківського піклування), а також 324 дитини, які перебувають в складних життєвих умовах. 
Під соціальним супроводом перебуває 43 неблагополучних родини, з них 24 взято під супровід у 2008 році. Підставами для взяття на облік є антигромадський спосіб життя батьків, зниження їх відповідальності за виховання дітей та те, що сім’ї, як правило, є неповними. З такими батьками велася профілактична, інформаційно-консультативна і роз’яснювальна робота. У випадках, коли така робота з батьками не давала позитивних результатів, служба у справах дітей ініціювала розгляд питання про позбавлення їх батьківських прав в судовому порядку. В 2008 році до судів надано 97 висновки про доцільність позбавлення батьківських прав 115 батьків стосовно 122 дітей (2007 рік – 114 висновків щодо 126 батьків стосовно 147 дітей). 
Для запобігання безпритульності дітей вживалися заходи для їх житлової захищеності. Виконавчим комітетом міської ради торік встановлено опіку над майном 59 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прийнято 18 рішень щодо здійснення правочинів з майном 287 дітей.
У цьому році в місті триватиме робота щодо підтримки національного усиновлення та різних форм сімейного влаштування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Чернівчани, які приймуть у свої родини дітей-сиріт, отримуватимуть сприяння міської влади у всіх своїх починаннях та допомогу у вирішенні наявних проблем.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *