21.03.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Основним напрямком діяльності комунального центру «Турбота», як і раніше, є надання якісних соціальних послуг особам з інвалідністю та одиноким непрацездатним громадянам нашого міста за їх зверненнями та виявлення громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Основне навантаження припадає на відділення соціальної допомоги вдома, працівники якого забезпечують надання послуги догляду вдома підопічним, надаючи їм різноманітні соціальні послуги, а саме: приготування їжі, прибирання, оплата комунальних послуг, прання дрібних речей, надання гігієнічних послуг, придбання продуктів харчування, медикаментів тощо. Станом на 01.01.2019 року цим відділенням  обслуговується 858 підопічних, з них 292 чол. є особами з інвалідністю І-ІІІ груп,  319 осіб  – зі значно зниженою руховою активністю,  323 чол. – старше 80 років та 45 – з повністю втраченою руховою активністю, які потребують особливого догляду та допомоги.

 За 2018 рік структурними підрозділами центру «Турбота» надано 307853 послуги.

За звітний період 163 особи обслуговувались центром «Турбота» на платній основі, з них 110 – відділеннями соціальної допомоги вдома.   Кошти, які надходять на спеціальний рахунок територіального центру за надані соціальні послуги використовуються за призначенням. Так, за надання платних соціальних послуг протягом звітного періоду на спецрахунок центру «Турбота» надійшли кошти в сумі 132958,09 грн.

Відділення надання медичних послуг, як і раніше, надає медичні послуги підопічним в центрі та вдома. Підопічні відділення мають змогу отримувати масаж, фізіотерапевтичні процедури, фіточаї, консультації терапевтів, психотерапевта, виміряти цукор в крові тощо. Протягом  2018 року 715 чол. отримали послугу виміру цукру в крові, 1016 чол. – послуги психотерапевта, 597 підопічних відділення отримали курс масажу як вдома, так і в центрі. Протягом звітного періоду 148 чол. під наглядом медичного персоналу пройшли курс лікувальної фізкультури.

Активно продовжує працювати і відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. За 2018 рік 572 малозабезпечені осіби  отримали грошову допомогу за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 445600грн., 49 чол. забезпечено гарячим харчуванням, перукарями центру було надано 1226 послуг  вдома та в центрі, 648 осіб отримали послуги швачки.

Станом на 01.01.2019 р. послугами пункту видачі технічних засобів реабілітації та інших матеріальних цінностей, який надає у тимчасове користування засоби індивідуального користування громадянам за їх зверненнями, скористалися 396 чол. Через соціальний магазин отримали натуральну допомогу 986 чол. в т.ч.  теплий  одяг та взуття.

При відділенні денного перебування активно продовжує працювати Університет третього віку. Послуги, що надає відділення, мають велику популярність серед підопічних центру, які  протягом звітного періоду відвідали різноманітні заходи. Зокрема, 638 осіб відвідали театр, 518 осіб мали змогу насолоджуватися концертною програмою, 278 чол. відвідали виставки та музеї, для 173 осіб проведено майстер-класи на різну тематику. Такі послуги сприяють розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку та позитивно впливають емоційний стан підопічних. За звітний період психологом надано 1742 послуги, а також проводиться відповідна робота з працівниками центру.

         Працівники відділення надання побутових послуг та господарської діяльності центру постійно допомагають в обслуговуванні підопічних відділень соціальної допомоги вдома зі значно зниженою або втраченою руховою активністю в частині надання їм  санітарно-гігієнічних послуг та допомоги в пересуванні. Окрім цього, вони залучаються до вантажно-розвантажувальних робіт, доставки води, розпилення дров, обробки присадибних ділянок, ремонтних робіт приміщень тощо. Так, за 2018 рік надано 1647 послуг електрика, столяра – 1674 послуг та 1766 інших разових побутових послуг. Проведено роботу із забезпечення підопічних центру «Турбота» овочами на зимовий період з ринку «Зелений» та дровами.

В структурі відділення працює диспетчерський пункт, через який надаються транспортні послуги громадянам міста зі значно зниженою або повністю втраченою руховою активністю. Так, за 2018 рік 1815 особам надано автотранспортні послуги, зокрема через диспетчерський пункт скористалися цими послугами 938 осіб.

Протягом звітного періоду послугами юрисконсульта скористалися 64 підопічних центру, у тому числі 12 підопічним зі значно зниженою руховою активністю допомога була надана за місцем їхнього проживання. Від імені підопічних підготовлено та направлено в органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та інші установи 24 письмових звернень, 4 позовні заяви до суду. Постійно надавалися консультації правового характеру з проблемних питань працівникам центру. Розроблено 105 договорів з господарської діяльності, проведено 12 навчань з персоналом центру з метою підвищення їх професійного рівня та відповідно до затверджених планів.

Станом на 01.01.2019 р. в центрі «Турбота» працюють 132 працівники на 140 штатних посадах. Протягом звітного року заробітна плата працівникам центру виплачувалась вчасно та в повному обсязі. Всі працівники, виконання обов’язків яких пов’язане з проїздом в межах міста, забезпечувалися проїзними квитками та виплачувалися кошти на проїзд в громадському транспорті. Відповідно до колективного договору працівники центру забезпечені спецодягом та взуттям, сумками, гумовими рукавицями. Протягом 2018 року підвищили кваліфікацію 5 медичних працівників,  5 спеціалістів навчалися в Чернівецькому Державному Університеті ім. Ю. Федьковича  по спеціальності «соціальна робота» та здобули рівень магістра.

Для удосконалення матеріально – технічної бази центром протягом року було придбано: медичне обладнання, швейну машинку, газовий котел, комп’ютерну техніку на загальну суму 82900 грн.

Чернівецькою міською радою були  виділені кошти для першого етапу  капітального ремонту приміщення на вул. М.Садовського,8 яке  буде використовуватись для клубу дозвілля людей поважного віку.

Для  формування  електронної  бази даних  відділення   територіального  центру  використовують  програму «Турбота» та 12 СОЦ.

За звітний період перевірка діяльності центру «Турбота» контролюючими органами не здійснювалася. Всі відділення функціонують в нормальному режимі, заборгованості по заробітній платі немає.

Для удосконалення діяльності територіального центру пропонуємо:

  • реорганізацію територіального центру із зміною структури, а саме введення відділу «визначення потреб та моніторингу»;
  • запровадити неформальне навчання соціальних робітників;
  • створити єдину програму обліку потребуючих;

удосконалити форми звітності та  програму 12 СОЦ для використання її при формуванні звітності по територіальному центру.Comments are closed.